Od jakiegoś czasu w kuchni bardzo popularnym rozwiązaniem stała się tak zwana wyspa. Stało się tak nie bez przyczyny, ponieważ jeżeli tylko pozwala na to rozmiar kuchni jest to bardzo dobre rozwiązanie, które ma wiele zalet. Funkcjonalność i walory estetyczne to najważniejsze cechy takiego rozwiązania. To są jedyne zalety takiego rozwiązania.

Jako plusy można również wymienić tu wygodę, gdy więcej osób pracuje w kuchni. Wtedy nie przeszkadzamy sobie wzajemnie i dzięki temu jesteśmy bardziej efektywni. Jednocześnie takie rozwiązanie pomaga nam na jednoczesne zmywanie, gotowanie i rozmowę z gośćmi znajdującymi się w salonie. Kiedy zdecydujemy się zastosowanie „wyspy” w kuchni musimy się zastanowić nad jej kształtem. Najbardziej popularnymi są wyspy prostokątne oraz wyspy w kształcie litery L. Rozwiązanie w prostokącie ma taką zaletę, że jest na niej duża powierzchnia robocza i więcej miejsca na sprzęt kuchenny. Drugie rozwiązanie jest dobre dla kogoś, kto chce odseparować kuchnię od salonu.

Kiedy już wybierzemy odpowiedni kształt dla siebie musimy przemyśleć jakie rodzaje szuflad i koszy nam się przyda. Oczywiście zostają jeszcze wszelkie urządzenia agd, ale to już wybór indywidualny każdego klienta. Rozwiązanie to ma szereg zalet i chyba tylko jedną, ale za to dość dużą wadę. Mianowicie chodzi o cenę. Duże i znane firmy zajmujące się produkcją mebli traktują takie rozwiązanie jako ekskluzywne i karzą sobie za nie słono płacić. Jednak jest jedno rozwiązanie, dzięki któremu nie zapłacimy wielkiej sumy, a uzyskamy pożądany efekt.

Mianowicie mowa tu o meblach na zamówienie. Niektórzy myślą, że jak coś jest na zamówienie to musi kosztować dużo więcej od standardów. Niekoniecznie jednak tak musi być. Firmy, które robią meble na zamówienie zwłaszcza w dużych miastach rzeczywiście mogą robić to za duże pieniądze, dlatego trzeba poszukać małych firm. Takich z mniejszych miejscowości, które najczęściej robią meble nawet kilkadziesiąt lat, ponieważ jest to rodzinny interes. Wiadomo że takie firmy mają dużo mniejsze koszty robiąc meble w warsztacie przy swoim domu niż firmy z dużych miast. Wystarczy poszukać takiej firmy i możemy mieć swoje wymarzone meble za dużo niższą cenę.

Przykładem takiej firmy może być np. Czaja meble. Mała firma z wielkim doświadczeniem i niskimi cenami. Dobra lokalizacja jest tu dodatkowym atutem. Firma ma swój zakład w Sierakowicach i spokojnie może objąć swoim zasięgiem całe Trójmiasto będąc przy tym bardzo konkurencyjnym dla wielkich firm. To tylko jeden przykład takiej firmy. Najważniejsze w takim wypadku jest to, że małe firmy robią meble dokładnie z dbałością o każdy szczegół. Podsumowując wystarczy trochę poszukać, aby mieć swoje upragnione meble we własnym domu.

Źródło: Wyspa kuchenna. Czy musi być droga? – gutozaur