Zlewozmywaki Franke to jedne z najlepszych jakościowo zlewozmywaków ale w dużo korzystniejszej cenie niż reszta topowych marek produkujących wyposażenie kuchenne. W sklepach firmowych uzyskujemy gwarancję na 15 lat co świadczy o tym, że jest to wydatek, który się opłaci z czasem. Wzornictwo jest bardzo wyważone, pasując do klasycznych i nowoczesnych kuchni.

Innowacje Franke

Przy ich projektowaniu nie tylko wygląd się liczy ale także rozwiązania, które ułatwiają użytkownikom korzystanie ze sprzętu kuchennego. Pierwszym z nich jest ukryty przelew, który będąc elementem ozdobnym przy okazji optymalizuje czyszczenie zlewu (po usunięciu elementu maskującego mamy pełny dostęp do odpływu). Z kolei zintegrowany odpływ poza estetyczną formą stanowi o większej higienie w korzystaniu ze zlewozmywaka (nie odkładają się tam zanieczyszczenia) a usunięcie wokół niego ciemniejszej obwódki usprawnia jego czyszczenie. Istnieje też możliwość ukrycia odpływu (ale także dojścia do opływu przez usunięcie akcesoriów) za pomocą maskownicy nadając całej kuchni oryginalnego wyglądu.

Pielęgnacja i czyszczenie

Warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi pielęgnacji zlewozmywaków aby jeszcze dłużej cieszyć się ich jakością.

Zlewozmywaki granitowe

Zlewozmywaki granitowe FrankeZlewy wykonane z granitu cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ ciekawie wyglądają a także cechują się wysoką odpornością jednak przez nieodpowiednie użytkowanie możemy doprowadzić do trwałych uszkodzeń jego powierzchni, czego nie obejmuje gwarancja. Zostaniemy więc z niczym zamiast z zakupem na całe życie. Najbardziej należy uważać na środki, którymi czyścimy zlew ponieważ pewne substancje zasadowe wykazują właściwości żrące reagując właśnie z granitem. Jest to na przykład amoniak czy soda kaustyczna czy inne środki do czyszczenia artykułów malarskich. Ostrożnie należy postępować z wkładaniem gorących garnków lub patelni do zlewu, bo jest on odporny na wysokie temperatury jednak tylko do 280 stopni Celsjusza. Akcesoria w które jest wyposażony zlewozmywak są czasami z innych materiałów więc ta wysoka temperatura może doprowadzić do ich uszkodzenia. Jeśli stosujemy się do podstawowych zasad ostrożności wkładanie do niego ostrych narzędzi nie skutkuje odpryskami ale gdy będziemy bezmyślnie wrzucać je do środka, możemy spowodować jakieś uszkodzenia mechaniczne. W codziennym użytkowaniu przy przygotowywaniu posiłków nie należy bezpośrednio na nim kroić produktów spożywczych tylko używać do tego deski.

Pielęgnacja i czyszczenie powinna polegać na regularnym przemywaniu go za każdym razem gdy z niego korzystamy. Używamy do tego płynnych detergentów przeznaczonych do czyszczenia granitowych powierzchni (także według innych potrzeb, gdy posiadamy zlew wykonany z innego materiału) i ciepłej wody. Systematyczność popłaca, zwłaszcza jeśli zlewozmywak miał kontakt z zabrudzeniami herbatą, kawą które pozostawiają po sobie osad oraz sokami owocowymi i warzywnymi, które mogą reagować z powierzchnią.

Trzeba uważać na różnego rodzaju wybielacze powodujące trwałe uszkodzenia odpływu i uszczelek. Jeśli w naszych kranach woda jest twarda zaleca się co jakiś czas (przykładowo raz w tygodniu) zastosować środki usuwające osad z kamienia lub zastosować tradycyjną metodę usuwania go za pomocą roztworu octu z wodą (w proporcji pół na pół). Jeśli nie będziemy o to dbać na powierzchni pojawią się plamy, wyglądające jak odbarwienia jednak nie są one trwałe.

Zlewozmywaki granitowe w reakcji z naczyniami wykonanymi z aluminium powodować mogą szare ślady będące osadem metalu jednak można je usunąć specjalistyczną gąbką firmy Franke, nazywaną ‘magiczną’. Bezwzględnie nie wolno stosować ściereczek z powierzchnią ścierną, waty stalowej lub metalowych myjek ponieważ zostawiają one osad tuż pod powierzchnią granitu, która z czasem może ulec korozji.

Najpopularniejszy materiał czyli stal nierdzewna

Akcesoria, które posiadamy w komplecie ze zlewozmywakiem Franke też wymagają specjalnej uwagi bo przy czyszczeniu należy stosować środki przeznaczone do tego typu materiału, czyli stali szlachetnej i unikać używania ściernych środków czyszczących.

Co prawda najczęściej wybieranymi zlewozmywakami i to praktycznie z każdej firmy, która je produkuje są te wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to powierzchnia bardzo wytrzymała i łatwa w pielęgnacji. Do jej czyszczenia możemy używać podstawowych detergentów, roztworu octu z wodą lub sodę oczyszczoną a także płynów do mycia szyb oraz specjalnych preparatów do mycia i nabłyszczania stali. Jeśli chodzi o ściereczki czy gąbki to nadają się wszystkie poza tymi z powierzchnią ścierną, która będzie zarysowywać nasz zlewozmywak.