Hawaje to popularny wakacyjny kierunek, którego odwiedzenie jest marzeniem turystów z całego świata. Pogoda utrzymuje się tam przez cały rok, a rajskie otoczenie sprzyja atrakcjom i wypoczynkowi. Nie bez przyczyny jest to też jeden z najlepszych kierunków do uprawiania surfingu, trekkingu czy nurkowania.

1. Gwarancja pogody

Na Hawajach wakacje trwają przez cały rok! W tym regionie piękna pogoda utrzymuje się przez cały czas, wszystko dzięki klimatowi zwrotnikowo-morskiemu, który jest wyjątkowo przyjemny. Latem temperatury utrzymują się na poziomie 28-30 °C, a od maja do października spadają do 26-29 °C. Deszcze występują tylko zimą, jednak są umiarkowane i powodują, że roślinność jest tam wyjątkowo bujna. Inne warunki pogodowe panują wysoko w górach, gdzie trzeba zaopatrzyć się w długie spodnie i kurtki. W całym regionie nie występują za to groźne huragany i tornada, które często nawiedzają USA. Dzięki temu Hawaje są dobrą destynacją do organizowania wakacji o każdej porze roku. Trzeba się tam wybrać, by na własnej skórze poczuć rajski charakter wysp. Przeczytaj więcej na stronie: http://www.um24.pl/wypoczynek/hawaje.

2. Piękne widoki i dzikość natury

Z Hawajami kojarzą się bowiem szerokie plaże pokryte jasnym piaskiem, wysokie palmy oraz lazurowy kolor oceanu, które stanowią scenografię dla wielu produkcji filmowych. Widoki zapierają dech w piersiach, a lasy tropikalne sąsiadują z górami, wulkanami i wysokimi klifami. Wszystko to zobaczyć można podczas wycieczek krajoznawczych po wyspie O’ahu. Jej rejon słynie z pięknych wodospadów np. Manoa. Aby do niego dotrzeć trzeba odbyć 45- minutowy spacer przez bujny las deszczowy strefy podzwrotnikowej. Innym ciekawym wodospadem jest Wailua na Kauai. Jego wysokość sięga 35 m, a tradycyjnie hawajczycy dawali tam dowód swojej męskości rzucając się z niego do wody. Dziś jest to nielegalne i grozi nawet śmiercią.

3. Podwodne atrakcje

Turyści szukający spokojnych form odpoczynku chętnie korzystają z rejsów łodzią podwodną. Podczas takiej przygody dzieci mogą podziwiać podwodny świat i zobaczyć na własne oczy wielkie żółwie morskie, delfiny, płaszczki i wiele kolorowych gatunków ryb. Przejrzysta woda i rafa koralowa przyciąga także wielbicieli nurkowania i snorklingu. W okolicach wyspy Molokini widoczność pod wodą sięga nawet 46 metrów głębokości.

4. Stolica surfingu – Honolulu

Miłośnicy sportów wodnych powinni odwiedzić także stolicę Hawajów, czyli Honolulu. Miasto słynie z plaży Waikiki, gdzie narodził się surfing. Fale są tam wysokie, więc pływają tam zarówno zaawansowani surferzy, jak i osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tym sporcie. W pobliżu plaży znajdują się też kultowe bulwary, które znamy z amerykańskich filmów. Odwiedzić trzeba też historyczny port w Zatoce Pearl Harbor, w której dla USA zaczęła się II wojna światowa. Znajduje się tam interaktywne muzeum, w którym bliżej poznać można historię ataku na port przez Japończyków.

5. Zjazd rowerem z wulkanu

Obowiązkowym punktem na mapie wycieczek po Hawajach jest także Park Narodowy Wulkany Hawai’i. Znajdują się tam dwa największe na świecie aktywne wulkany. Turyści mogą oglądać tam zastygłą lawę, a nawet erupcję siarki. Z kolei na Maui, spragnieni adrenaliny i wrażeń próbują swoich sił, zjeżdżając z wulkanu Haleakala na rowerze. Amatorzy jazdy konnej korzystają za to z wyjazdu na ranczo Kualoa na wyspie O’ahu. To bajecznie, zielone miejsce było plenerem m.in. dla filmów takich jak Godzilla, Park Juraski czy serialu Zaginieni.

6. Zakwaterowanie i sprawy organizacyjne

Hotele na Hawajach ulokowane są w większości przy plaży i prezentują zwykle wysoki, amerykański standard z przestronnymi pokojami. Zwyczajowo nie występują tam opcja All Inclusive, ale wykupić można wcześniej śniadania, a posiłki zjeść w hotelowych restauracjach lub lokalach, których nie brakuje na wyspach. Oferują one menu wszystkich kuchni świata w wielu wariantach cenowych. Na Hawaje warto wybrać się ze sprawdzonym biurem podróży (np. Uniqe Moments), które zorganizuje przelot, wycieczki oraz zakwaterowanie. Podczas rajskich wakacji wiele atrakcji znajdą dla siebie zarówno rodziny z dziećmi, jak i amatorzy adrenaliny i sportów wodnych.

Wyspy Hawajskie to jeden z najpiękniejszych archipelagów na Oceanie Spokojnym. Rejon ten słynie z barwnej kultury polinezyjskiej, egzotycznej przyrody i czynnych wulkanów, nic więc dziwnego, że wakacje na Hawajach to marzenie niejednego podróżnika.