Szukasz miejsca na urlop w środku zimy? Chciałabyś wypocząć, opalić się i nie martwić się niczym, gdy w Polsce szczypie mróz? Jamajka jest idealnym rozwiązaniem!

Tropikalny raj

Jamajka jest jedną z największych wysp karaibskich – 11 000km2 tropikalnych lasów i pięknych piaszczystych plaż to powód, dla którego warto się na Jamajkę wybrać. Jeśli dodasz do tego zachody słońca oglądane z wygodnego hamaka i czas płynący 10 razy wolniej niż u nas, masz przepis na idealne wakacje.

Co zobaczyć na Jamajce?

Największymi zaletami Jamajki są widoki. Błękitne niebo, bezkres oceanu, białe piaszczyste plaże, liczne laguny, tropikalne lasy z wodospadami i plantacje bananów i kawy, miasteczka budowane w okresie kolonialnym – wszystko to sprawia, że chce się zwiedzać i zwiedzać!

Zachodnia i południowa część wyspy to raj dla plażowiczów. Ukształtowanie wyspy sprawia, że tylko północną część Jamajki mogą dotykać częstsze opady – na południu jest sucho i pogodnie. Jeśli lubisz leżenie plackiem i opalanie się na brąz, korzystaj śmiało. Jeśli jednak preferujesz regularne zastrzyki adrenaliny, zajrzyj do Rick’s Cafe. Ten bar wybudowany na 10-metrowym skalnym klifie zapewnia piękne widoki i możliwość wykonania skoku (sic!) z krawędzi klifu prosto do oceanu. Samo patrzenie na te wyczyny potrafi przerazić do szpiku kości!

Północna część wyspy słynie z restauracji i kawiarni. Jednak i tu nie brakuje zabaw dla poszukiwaczy przygód. Bliskość gór to okazje do wspinaczki i zjazdów na linach, rzecz jasna wszystko w otoczeniu tropikalnego lasu.

Położone na północy Jamajki Kingston, stolica kraju, to miejsce dla osób chcących poznać kulturę regionu. Znajdują się tu muzea związane ze wszystkimi aspektami życia mieszkańców – tak pierwotne zwyczaje mieszkańców, historie z okresu kolonialnego, jak i te dotyczące historii najnowszej, włącznie z twórczością Boba Marleya. Dla każdego coś inspirującego.

Najlepsza na zimową chandrę

Ważną zaletą Jamajki jest stabilna temperatura przez cały rok. 30 stopni Celsjusza za dnia, 25 w nocy i woda o temperaturze między 26 a 28 stopni Celsjusza połączone z przyjemnym, orzeźwiającym wiatrem pasatowym tworzą idealny klimat do wypoczynku na plażach. Jest jednak mały problem: huragany i burze.

Od sierpnia do listopada trwa na Jamajce sezon huraganowy. Nie są to zwykle siejące spustoszenie huragany znane z innych rejonów, jednak szansa na potężne ulewy są w tym okresie bardzo wysokie. Z tego właśnie powodu idealnym okresem na odwiedzenie Jamajki jest pora sucha, trwająca od grudnia do kwietnia.