Codzienne kremowanie i balsamowanie skóry to ważny rytuał. Dzięki niemu ciało na dłużej utrzymuje elastyczność i sprężystość, wolniej zachodzą w nim procesy starzenia się, jest odporniejsze na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Aby jednak balsam zapewniał skórze odpowiednią dawkę nawilżenia i właściwą ochronę, koniecznie trzeba sięgnąć po produkt z właściwym składem. Jakim? Co powinno się w nim znaleźć?

Jak wybrać dobry balsam do ciała?

Balsamy i kremy do ciała to popularne kosmetyki. Drogeryjne półki wprost się pod nimi uginają. Do ich zakupienia zachęcają piękne zapachy, a także atrakcyjne i przyciągające wzrok opakowania. Warto jednak wiedzieć, że dobrych balsamów do ciała należy szukać na tagomago.pl/collections/onlybio, gdzie Onlybio proponuje preparaty oparte na naturalnych, przebadanych składach. Najistotniejszym elementem kosmetyku są bowiem zawarte w nim składniki aktywne. To one wpływają, jak i czy w ogóle balsamy będą działać. Substancje zawarte w balsamie mają też chronić skórę przed uczuleniami i podrażnieniami. Najlepszym rozwiązaniem jest więc sięganie po te, które bogate są w regenerujące, nawilżające, ochronne substancje. Jakie do takich należą?

romina farias b5lzdn t fc unsplash

Masła w balsamach do ciała

Obowiązkowo w balsamach do ciała powinny znaleźć się masła, najlepiej te wysokiej jakości. Za takie uważa się masło shea, kakaowe, kokosowe, mango, awokado. W kosmetyku pełnią one wiele istotnych funkcji. Śmiało można powiedzieć, że masła wraz z olejami pełnią najważniejszą rolę w balsamach do ciała. Ich podstawowym zadaniem jest bycie naturalnymi emolientami, które natłuszczają i nawilżają ciało. Oprócz tego masła odżywiają naskórek i chronią go przed utratą wody, nadają skórze zdrowy koloryt i gwarantują, że będzie ona miękka i przyjemna w dotyku. Naturalne masła zawierają też silne antyoksydanty, które mają bronić organizm przed działaniem wolnych rodników i opóźniać procesy starzenia się.

Oleje roślinne w balsamach do ciała

Oleje to drugi najważniejszy składnik kremów i balsamów. W dobrych kosmetykach odnaleźć można przede wszystkim te z nasion, kiełków i owoców nierafinowanych. Przykładem wykorzystywanych przez branżę kosmetyczną oleij są arganowy, z pestek winogron, czarnuszki, dzikiej róży, oliwek, morelowy, migdałowy. Tłoczone są one na zimno, przez co uzyskany surowiec jest drogocenny i o wysokiej wartości biologicznej. Ich właściwości to m.in. wygładzenie skóry, działanie przeciwbakteryjne, zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

chris jarvis 0pf7fkrtdpi unsplash

Witaminy w balsamach do ciała

W składach dobrych balsamów do ciała znajdują się też witaminy. Te podstawowe to C, E, z grupy B, A, D i K. Każda z nich ma inne działanie. Przykładowo witamina A (retinol) to skuteczny przeciwutleniacz, który spowalnia procesy starzenia się skóry. Witamina B5 (d-panthenol) nawilża, zmiękcza, uelastycznia, regeneruje i odbudowuje naskórek, a także łagodzi podrażnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj