Robienie zakupów z maluchem może być naprawdę uciążliwe. Zarówno dla samej mamy, jak i dziecka. Warto poszukać zajęcia dla dziecka, podczas gdy Ty – bez problemu zrobisz zakupy w galerii handlowej.

Zasady bezpieczeństwa korzystania z sali zabaw są zawsze wywieszone w widocznym miejscu. Traktuje o nich regulamin. Zazwyczaj jest on wywieszony tuż przy wejściu do nich. Właściciele muszą zapewnić, że wszystkie sprzęty spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Na co jednak powinnaś zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się pozostawić swoje dziecko w sali zabaw?

Ścisłe wymogi

Wszystkie miejsca zabaw dla dzieci powinny spełniać ściśle określone wymogi bezpieczeństwa. Szczegółowo określone są przez europejskie normy. Wiele z nich dotyczy tak naprawdę już nawet etapu projektowania i budowania Sali zabaw. Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo przestrzegają zasad i już na tym etapie mogą wykryć ewentualne nieprawidłowości. Chodzi tutaj o rozplanowanie sali. Ważne są konstrukcje poszczególnych sprzętów. Nie może zabraknąć odpowiedniej wentylacji. To kluczowe w przypadku zachowania prawidłowej higieny miejsca. Znaczenie ma również oświetlenie. Potrzebne jest dla sprawowania lepszego nadzoru nad dziećmi. Sala zabaw powinna mieć również więcej niż jedno wyjście. To ma znaczenie w przypadku, kiedy konieczna jest do przeprowadzenia ewakuacja. Uwagę należy zwrócić również na takie elementy, jak ostre krawędzie, zakleszczenia, niezabezpieczone metalowe pręty czy nawet zbyt duża wysokość upadku, który może się skończyć urazem mimo amortyzacji. Prawidłowy projekt powinien również uwzględniać odpowiedni dostęp do konstrukcji dla osób sprzątających. Dzięki temu możliwa jest regularna, prawidłowa konserwacja sprzętów. Wówczas nawet w miejscach trudnodostępnych nie zbiera się kurz, bakterie czy grzyby, które mogą być niebezpieczne dla dziecka, zwłaszcza, jeśli Twoja pociecha jest alergikiem. Zanim pozostawisz swoje dziecko w sali zabaw, zwróć uwagę, czy dane miejsce spełnia wszystkie te wymogi.

Odpowiedni nadzór

Kwestie bezpieczeństwa są również rozpatrywane pod kątem dbania o bezpieczeństwo już na etapie wewnętrznym. Ważne są kwestie higieniczne. Zabawki powinny być regularnie czyszczone. Koniecznie trzeba dbać o regularne przeglądy sprzętów, z których korzystają dzieci. Ważna jest konserwacja, ale również ich naprawa. Ważne jest również przestrzeganie zasad obsługi sprzętu. Obsługa powinna pilnować, aby na danym urządzeniu nie bawiło się więcej dzieci niż jest to dopuszczalne. Na terenie sali zabaw musi być również odpowiedni dostęp do toalet. W samej sali musi znajdować się zestaw pierwszej pomocy, którym jest apteczka i przeróżne akcesoria. Znaczenie ma również obecność instrukcji przeciwpożarowej. Każda sala zabaw powinna regularnie przechodzić kontrole, które są zapisywane w specjalnie przeznaczonym do tego dzienniku.

Miła obsługa

To również ważna kwestia w każdej Sali zabaw. Personel powinien być nie tylko miły i przyjazny, ale również – kompetentny. Przecież to właśnie pod opieką animatorów pozostaje Twoje dziecko. Dobrze jest, aby była ona pełna, tj. adekwatna do ilości bawiących się dzieci.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat atrakcji oferowanych przez sale zabaw zapraszamy ba stronę http://fiku-miku.com.pl/. Fiku-Miku posiada swoje placówki na terenie Warszawy i okolic.