Wszystkie kobiety kochają torby. Jedne z nas darzą je większą miłością, drugie nieco mniejszą, lecz prawda ta pozostaje niezmienna. Dowodem na to może być fakt zaczerpnięty prosto ze statystyk – co piąta Polka kupuje przynajmniej jedną torebkę w roku. W tym momencie staje przed wyborem – jaki produkt wybrać? Który model będzie najlepiej odpowiadał przyszłej właścicielce? Warto rozważyć kilka kwestii, zanim dokonamy zakupu.

Każdemu według potrzeb

Kobiety podczas buszowania w morzu dodatków do stylizacji i galanterii, napotykają na ogromny rozrzut rozmiarów, wzorów i kolorów toreb. Wielokrotnie bywa tak, że natłok dostępnych produktów powoduje skołowanie, przez co w rezultacie kupujemy nie taką torebkę, jakbyśmy chciały. Po powrocie do domu okazuje się, że nasz nowy zakup ląduje na dnie szafy, gdyż z różnych przyczyn totalnie nam nie odpowiada. Często głównym powodem niezadowolenia z torby jest jej rozmiar. Aby ustrzec się przed złymi i pochopnymi wyborami, warto jeszcze przed wyjściem na „polowanie” zastanowić się czego właściwie potrzebujemy. I tutaj proponuję kilka punktów, które warto przemyśleć, zanim podejmiemy ostateczną decyzję:

  • czy jesteśmy zwolenniczkami hasła: „rzeczy niezbędne mam zawsze pod ręką”?
  • preferujemy minimalistyczny, codzienny zestaw – klucze, portfel, telefon?
  • jesteśmy uporządkowane – każda rzecz ma swoje miejsce?
  • mamy problemy z kręgosłupem?
  • wolimy nosić torbę przewieszoną przez ramię, czy też luźno na ramieniu/w ręce?

duza torba czy mala torebka duze torby 2

Duża torba – duży kłopot?

Oczywiście powyższe kwestie, to tylko niektóre z nasuwających się oczywistości. Jeśli już teraz wiesz, że uwielbiasz mieć wszystko pod ręką – mam tutaj na myśli nie tylko klucze i telefon, ale także: półlitrową butelkę wody, notebook, aktualnie czytaną książkę, albo smycz i szelki dla swojego psa, to koniecznie rozglądnij się za dużą torbą. Pamiętaj, że nawet jeśli spodoba Ci się któryś z jej małych odpowiedników, to i tak nie będziesz go używała – zakup trafi na wcześniej wspomniany „dół szafy”. Podobnie powinny postąpić osoby, które uwielbiają nosić torby na ramieniu, trzymając je pod pachą, lub w dłoni. Duża torba ma zwykle krótsze uchwyty, za które można ją bezpośrednio trzymać, czy też założyć w zgięciu łokcia. Czasem producent dokłada do takiej torebki dodatkowo długie paski, lecz przewieszanie sporych gabarytów przez ramię jest zwykle niezbyt wygodne. Duża torba może przysporzyć kłopotów, szczególnie w sytuacji, kiedy potrzebujemy jakiegoś produktu natychmiast – np. z czeluści naszego shopper bags nie jesteśmy w stanie wygrzebać dzwoniącego telefonu.

duza torba czy mala torebka duze torby 1

Mała torebka – przyjaciel porządku

Małe torebki są wbrew pozorom bardzo funkcjonalne. Oferując swojej właścicielce ograniczoną ilość miejsca, wymuszają na niej precyzyjne dobieranie najbardziej niezbędnych produktów. Niewielki gabaryt torby sprawia, że jest ona lekka i bardzo „mobilna”. Do małych torebek zwykle stosuje się długie paski, które z powodzeniem można przewieszać przez ramię, dzięki czemu w łatwy sposób możemy korygować jej położenie. Rozwiązanie to jest szczególnie świetne dla osób, które cenią bezpieczeństwo – przesuwając torebkę w odpowiedni sposób, mamy możliwość stałej kontroli naszej własności. Małą torebkę możemy nosić w jeszcze jeden, ostatnio modny, sposób – pod kurtką. Z dużą torbą byłoby znacznie trudniej i o wiele mniej wygodnie.

duza torba czy mala torebka male torby

Wybór w zależności od okazji

Jeśli same nie wiemy, jaka torebka bardziej przypadnie nam do gustu, najlepiej zdecydować się na dwa różne produkty – dużą i małą. Otóż dobór torby, poza oczywiście jej dostosowaniem do stylizacji, będzie zależał od okazji. Jeśli wybieramy się na długi wypad na zakupy, jedziemy do rodziny, czy spędzimy cały dzień w pracy – warto zastanowić się nad większą torbą. Z powodzeniem wpakujemy do niej jakiś napój, przekąskę, czy ewentualne, niewielkie zakupy. Jeśli z kolei nasze wyjście jest czysto biznesowe, czy też wręcz przeciwnie – rozrywkowe, prawdopodobnie wystarczy nam mała torebka. Szukając swojej wymarzonej torby, koniecznie zajrzyjcie na sklep-torebki.pl, gdzie w jednym miejscu znajdziecie wysokiej jakości produkty różnych rozmiarów i kolorów. Ponadto dobierzecie tam eleganckie paski, portfele i dodatki do stylizacji.

Źródło zdjęć: sklep-torebki.pl, pexels.com, pixabay.com