Rynek kosmetyczny przeżywa swój renesans po wprowadzeniu szamponów w kostce. To powrót do korzeni, kiedy nasze babcie stosowały mydeł do włosów, a następnie zakwaszały je octem w celu wygładzenia włosów. Życie stało się o wiele łatwiejsze, gdy na rynku kosmetycznym pojawiły się kostki, które nie tylko są produktem less waste, biorąc pod uwagę opakowanie, ale także produktem wygodnym podczas podróży i ekonomicznym.
Rynek kosmetyczny przeżywa swój renesans po wprowadzeniu szamponów w kostce. To powrót do korzeni, kiedy nasze babcie stosowały mydeł do włosów, a następnie zakwaszały je octem w celu wygładzenia włosów. Życie stało się o wiele łatwiejsze, gdy na rynku kosmetycznym pojawiły się kostki, które nie tylko są produktem less waste, biorąc pod uwagę opakowanie, ale także produktem wygodnym podczas podróży i ekonomicznym. Powrót do produktów, które są dobre dla naszej skóry, biorąc pod uwagę naturalne składy, a także nie przyczyniają się do zanieczyszczania środowiska to prawidłowy postęp.
Co to jest szampon w kostce i jak go używać?
Szampon w kostce – brzmi to trochę tajemniczo, prawda? Taki produkt to nic innego, jak składniki myjące, wraz z ekstraktami ziołowymi oraz składnikami, które wpływają kondycjonująco w formie stałej. To tak jak podział mydeł, które możemy zakupić w formie płynnej lub stałej jako kostka mydła. Dzięki temu, że produkt nie jest w formie ciekłej, jest bardzo łatwy w przechowywaniu oraz transporcie. Dodatkowo to świetne rozwiązanie dla osób, które podróżują i boją się o wylanie produktów, lub muszą zabrać odpowiednią ilość płynów do samolotu.
Jak stosować szampon w kostce
Użycie szamponu w kostce, pomimo dziwnej nazwy jest jak najbardziej proste i intuicyjne. Wystarczy wyciągnąć szampon z opakowania, wytworzyć z niego pianę tak samo jak gdybyśmy myli dłonie mydłem w kostce. Następnie wytworzoną pianą zacznijcie masować skórę głowy do momentu, aż poczujecie, że cały skalp jest umyty i pokryty pianą. Następnie należy spłukać szampon i nałożyć odżywkę na długość włosów. I to wszystko. Prawda, że proste?
Istotnym jest aby nie pozostawić kostki w wilgotnym miejscu. Jeżeli pozostawicie kostkę w wodzie, może stać się zbyt miękka i szybko się pokruszyć. Dlatego pamiętajcie aby po umyciu włosów, przechowywać szampon w suchym miejscu. Przydatne mogą być do tego mydelniczki, a także metalowe opakowania, w które często są zapakowane szampony w kostce.
Szampon w kostce – opcja less waste?
Zauważyliście, ile plastikowych butelek zalega w naszych łazienkach? Żel po prysznic, szampon, odżywka, żel do mycia twarzy, to tylko kilka, a często mamy ich znacznie więcej. A co Wy na to, żeby plastikowe butelki zamienić na kartoniki, które nadają się do recyklingu lub metalowe puszki wielokrotnego użytku? To wielka zaleta szamponów w kostce. Dodatkowo szampony w kostce to produkty bardzo wydajne. Standardowa kostka starcza zazwyczaj na około 40-60 myć, w zależności od wielkości kostki. To może dać Wam około 1,5 do nawet 3 miesięcy mycia włosów jednym produktem. To zarówno oszczędność dla środowiska, a także dla Waszego portfela.
Jaki szampon do mojej skóry głowy?
Rynek kosmetyczny zaczyna być pełen różnych szamponów w kostce, dopasowanych w zależności od typu skóry głowy oraz włosów. Jeżeli borykacie się z przetłuszczaniem się włosów, wybierzcie taki szampon w kostce, który zawiera ekstrakt z mięty lub rozmarynu. Pomocnym może być też dodatek węgla aktywnego, który ma działanie absorbujące nadmiar łoju.
Jeżeli zauważacie na waszej skórze łupież, wybierzcie szampon w kostce, który bazuje na lawendzie, olejku rozmarynowym lub cytrynowym. Mają one działanie antyseptyczne i bakteriobójcze. Pomocne mogą być również ekstrakty z łopianu oraz tymianku.
Jeżeli Wasza skóra głowy oraz włosy są suche, wybierzcie szampony, które bazują na emolientach czyli olejach. Cenne oleje dla włosów to olej kokosowy, masło kakaowe, olej jojoba oraz olej arganowy.
A co, jeżeli cebulki są osłabione, a włosy wypadają garściami? Kuracje przeciw wypadaniu włosów możecie wspomóc odpowiednim szamponem, który dzięki zawartości takich składników jak skrzyp polny, korzeń łopianu, żeń-szeń lub kozieradka działają stymulująco na cebulki włosów. Dzięki nim włosy będą rosnąć szybciej, staną się grubsze i bardziej lśniące. Możecie również sięgnąć po kostki, które są wzbogacone amlą. To naturalny składnik, który jest stosowany przez kobiety w krajach azjatyckich. A to posiadaczki pięknych gęstych i długich włosów.
Obecnie na rynku możecie znaleźć szampony w kostce, które zawierają składniki wygładzające lub chroniące kolor, co może być przydatne w przypadku włosów farbowanych. Świetnym udogodnieniem są również szampony w kostce 2w1, które zawierają w składzie m.in. oleje, które dobrze odżywiają i zabezpieczają włosy, dzięki czemu możecie stosować jednej kostki jako szamponu na skórę głowy oraz jako odżywkę na długości włosów. To również świetne rozwiązanie w duchu less waste, a także na wyjazdy.
Ogromny wybór szamponów i odżywek w kostce znajdziecie w ekoDrogerii Kopalnia Zdrowia: https://kopalnia-zdrowia.pl/c-szampony-i-odzywki-w-kostce.html