Piękne fototapety, przyjemna kolorystyka i oryginalny motyw: wszystko to leży u podstawy stworzenia wnętrza, idealnego do wypoczynku…

Jednak, aby osiągnąć sukces, ważne są nie tylko zdjęcia i rozmiary brytów, ale i oprawa, którego funkcję pełni wykończenie ściany. Jak dopasować tapety do fototapet i o czym należy pamiętać przy organizacji przestrzeni? Jakie metody są niezawodne, a jakie lepiej wykorzystać w innych pomieszczeniach. Przeanalizujmy!

Zasady łączenia

Wahacie się jakie tapety dopasować do fototapet? Zasady są dość proste i w dużej mierze mają związek z tłem. Wystarczy kilka wskazówek od projektantów, aby osiągnąć pożądany efekt bez szczególnego wysiłku. Więc:

  1. Przemyślcie sobie, ile miejsca powinna zajmować fototapeta, tak aby zachowała swoje proporcje.
  2. Należy zadbać, aby motyw na fototapecie łączył się z designem tapet, ale nie zlewał się z nim.
  3. Wybierzcie optymalny wariant zdjęcia z uwzględnieniem przeznaczenia pomieszczenia. W sypialni i salonie najlepiej sprawdzą się niezwykłe krajobrazy, wielkie kwiaty i wizerunki miasta. Do kuchni, pokoju dziecięcego i łazienki tematyczne koncepcje w soczystej tonacji.
  4. Pozbądźcie się standardowych szablonów. Tapety nie tylko można przyklejać na ściany. Oryginalne motywy i dobra jakość materiału, pomogą ozdobić sufit, oddzielną strefę lub miejsca naprzeciwko ściany z fototapetą.

Na pierwszy plan wychodzą jakość i nasycenie obrazu, wymiary jego fragmentów i tematyka. Biorąc pod lupę takie detale, z łatwością możecie podzielić przestrzeń, podkreślić interesujące cechy designu i zorientować się jakie fototapety pasują do tapet w tym przypadku.

image003

Jak optycznie poszerzyć przestrzeń

Przedpokój i pokoje bez naturalnego oświetlenia

Proste zestawienie tapet i fototapet – doskonała okazja, aby poszerzyć lub zmniejszyć przestrzeń w pomieszczeniu. Kwestia ta dotyczy w szczególności małych i ciemnych przedpokojów i łazienek, które wymagają dodatkowej uwagi. Przykładowo, jeśli lubicie miejskie krajobrazy, ale nie macie zielonego pojęcia, jak dopasować tapety do fototapet z wizerunkiem miasta nocą – najlepszym rozwiązaniem będzie kontrast. Jedynym sposobem, aby tchnąć do pomieszczenia lekkość jest wybór jasnych, jednobarwnych tapet lub z drobnym wzorem. W ten sposób poprawnie rozstawicie akcenty w pokoju, nie przeciążając wnętrza zbędnymi szczegółami.

image005

Jeśli okna pokoju wychodzą na północ

Doskonałą opcją do wnętrz z minimalnym naturalnym oświetleniem, staną się fototapety z dużymi jasnymi elementami. W kwestii aranżacji ścian polecane są również jasne, ale nie zbyt nasycone odcienie. Na przykład, żółty przyciąga światło, tworząc zarazem cieplejszą atmosferę.

image007 0

Dobrze oświetlone pomieszczenie

Jeśli chcemy ozdobić takie pomieszczenie fototapetami, wykorzystując do tego przy okazji zwykłe tapety – możliwości są nieograniczone. Warto jednak pamiętać, że rozmiar płótna i rysunku zawsze powinny być dobierane pod wymiar pokoju.

image009

Dodatkowe możliwości

Wykorzystując kombinacje tapet można nie tylko udekorować ścianę, ale i umiejętnie podzielić pomieszczenie na strefy. W tym pomogą wam pionowe i poziome pasy, oddzielne wstawki z obrazami, a nawet poszczególne fragmenty fototapet. Wszystko, co jest potrzebne do osiągnięcia sukcesu to wasze osobiste oczekiwania i fantazja.

Materiał przygotowany przez projektantów sklepu internetowego fototapet Uwalls.