Szeroki wybór zabiegów wyszczuplających sprawia, że często trudno zdecydować się na konkretną terapię gabinetową. Jeżeli jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do kilku różnych kuracji odchudzających, zazwyczaj nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć je ze sobą. W wielu przypadkach takie postępowanie będzie nawet wskazane, gdyż pozwoli na spotęgowanie efektów terapii przeprowadzanej w klinice urody.

Coraz więcej osób stawia na tzw. terapie łączone w gabinetach medycyny estetycznej. W ramach takich kuracji można wykonać kilka różnych zabiegów, które będą się wzajemnie uzupełniały. Ponadto, terapie łączone nie muszą obejmować wyłącznie metod zapewniających poprawę kondycji skóry, zniwelowanie wyraźnych oznak starzenia czy zwiększenie ochrony cery wrażliwej. W ramach serii wizyt w gabinecie można też wykonać różne zabiegi wyszczuplające i modelujące wybrane partie ciała, np. kawitację ultradźwiękową, fale radiowe (RF) oraz endermologię LPG. Jakie rezultaty przyniesie połączenie ze sobą wspomnianych kuracji?

Jakie niedoskonałości redukują kuracje odchudzające?

Zanim przejdziemy do omówienia terapii wyszczuplających, przeprowadzanych w klinikach urody, warto najpierw wyjaśnić bardzo ważną kwestię. Mianowicie, dla kogo w ogóle są przeznaczone takie zabiegi odchudzające? Tego typu kuracje z pewnością nie pozwolą na wyleczenie otyłości. Ich zadaniem jest przede wszystkim zredukowanie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. W szczególności chodzi o te partie ciała, które są często oporne na lekkostrawną dietę oraz ćwiczenia fizyczne.

Niemniej, przystąpienie do terapii łączonej, wykonywanej w celu usunięcia zbędnych kilogramów, nie oznacza wcale, że można zrezygnować ze zdrowego i aktywnego trybu życia. Jest wręcz odwrotnie! Kuracja przeprowadzana w gabinecie medycyny estetycznej powinna stanowić uzupełnienie codziennych starań o szczupłą sylwetkę. Bez równoczesnego przestrzegania lekkostrawnej diety oraz bez wzmożonej aktywności fizycznej, trudno liczyć na spektakularne rezultaty. Dopiero połączenie wszystkich działań, które są korzystne dla organizmu, pozwoli na bezpieczne i skuteczne wymodelowanie ciała.

Czym jest i co daje kawitacja ultradźwiękowa?

Współcześnie do wykonywania zabiegów wyszczuplających często stosuje się nowoczesne urządzenia, które pozwalają na precyzyjne oddziaływanie na zalegające komórki tłuszczowe. W przypadku kawitacji będzie to aparatura emitująca ultradźwięki o częstotliwości 40 kHz. To właśnie one wytwarzają energię, która uszkadza i rozbija komórki tłuszczowe w konkretnych partiach ciała, np. w okolicach brzucha, ud, pośladków, ramion czy łydek.

Warto podkreślić, że w kawitacji ultradźwiękowej nie dochodzi do przekroczenia naturalnej bariery naskórka. Kuracja jest w pełni bezinwazyjna i bezbolesna, więc niekiedy nazywa się ją nawet liposukcją niechirurgiczną. Kawitacja ultradźwiękowa nie wywołuje również efektu jo-jo. Komórki tłuszczowe, które zostają selektywnie uszkodzone przy użyciu aparatury zabiegowej, ulegają naturalnemu procesowi przemiany materii. Co więcej, kuracja sama w sobie przyczynia się do poprawy metabolizmu oraz wpływa pozytywnie na kondycję skóry. Dzięki temu wykorzystuje się ją nawet w terapiach antycellulitowych.

W połączeniu z endermologią LPG lub falami radiowymi

Kawitację ultradźwiękową można z powodzeniem łączyć z innymi terapiami wyszczuplającymi i modelującymi. Dobrze sprawdzą się wtedy zarówno endermologia LPG (masaż podciśnieniowy), jak i zabiegi z falami radiowymi (RF). Pierwsza ze wspomnianych kuracji sprawi, że rozbite komórki tłuszczowe zostaną znacznie szybciej poddane przemianie materii i wydalone z organizmu. Natomiast zabiegi z falami radiowymi (RF) nie tylko upłynnią adipocyty (komórki tłuszczowe), ale także przyczynią się do uelastycznienia skóry i pobudzenia znajdujących się w niej fibroblastów do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny.

zabiegi wyszczuplajace

Połączenie różnych zabiegów wyszczuplających w większości przypadków zapewnia znacznie bardziej widoczne i zadowalające rezultaty. Trzeba jednak pamiętać o tym, że poszczególne kuracje gabinetowe wymagają przestrzegania innych zaleceń, dotyczących np. liczby i częstotliwości wizyt. Co więcej, z konkretnego zabiegu można skorzystać dopiero wtedy, gdy wykluczone zostaną jakiekolwiek przeciwwskazania. Dlatego też terapię łączoną, która ma za zadanie wyszczuplenie i wymodelowanie wybranych partii ciała, powinno się zaplanować podczas konsultacji z wykwalifikowanym kosmetologiem.

Do przygotowania artykułu użyto materiałów dostępnych na stronie Qlinique.pl.