Nie jest tajemnicą, że estetyka deserów znacząco wpływa na odczuwanie ich smaku. Podobnie jest z tortem, który zwykle jest czymś więcej niż tylko smakołykiem. Warto go zatem ozdobić, aby zachwycał nie tylko kubki smakowe, ale również zmysł wzroku. Najczęściej wykorzystywana jest do tego masa cukrowa, którą można przygotować samodzielnie lub kupić gotową. Drugie rozwiązanie zapewnia oszczędność czasu oraz gwarantuje lepsze efekty pracy.

Ile masy potrzeba do ozdobienia tortu?

Decyzja o ilości kupowanej masy cukrowej nie należy do najprostszych. Niezbędna jest znajomość parametrów tortu, takich jak jego średnica i wysokość. W przypadku deserów prostokątnych liczy się natomiast długość i szerokość. O wiele trudniej jest w przypadku tortów o niestandardowych kształtach, gdyż wtedy znajomość wymiarów może nie wystarczyć do oszacowania niezbędnej ilości lukru plastycznego. W takiej sytuacji zakupu dokonuje się w zasadzie na wyczucie, dlatego lepiej nabyć nieco większą ilość masy.

Jeżeli tort posiada standardowy kształt i rozmiar, teoretycznie zakup lukru nie powinien być problemem. Producent przeważnie określa, na jak duży deser wystarczy dana masa cukrowa. Jednakże trzeba wziąć pod uwagę również grubość zastosowanej warstwy. Ponadto, początkujący cukiernik-amator powinien zakupić nieco więcej lukru artystycznego, gdyż z dużym prawdopodobieństwem pewna jego ilość ulegnie zmarnowaniu.

Warstwa o optymalnej grubości

Grubość warstwy kładzionej na tort ma kluczowe znaczenie dla ostatecznego efektu pracy. Jeżeli masa cukrowa pojawi się na torcie w nieco większej ilości, będzie on wyglądał na większy, niż jest w rzeczywistości, co jest pożądane w przypadku niewielkich deserów. Ponadto, grubsza warstwa lukru pozwala zamaskować wszelkie nierówności tynku.

Kiedy masa cukrowa jest niezbędna?

Torty uwielbia praktycznie każdy, dlatego też spożywa się je przy wielu okazjach. Oczywiście, tort jest niezbędny w czasie urodzin, jednak pojawia się też na jubileuszach, a nawet imieninach. Wniesienie tortu na sale to zwykle punkt kulminacyjny przyjęcia, podczas którego oczy wszystkich skupione są właśnie na pysznym deserze. Niewątpliwie warto zadbać o miłe doznania estetyczne gości.

Ponadto, lukier plastyczny wykorzystuje się nie tylko do powlekania tortu, ale również do tworzenia wymyślnych dekoracji. Z jego pomocą można przygotować ozdoby w formie kwiatów, czy wstążek, jak również rozmaite napisy.

Dobry wybór

Żeby zakupić dobrą masę, trzeba jej szukać w odpowiednim sklepie. Nie bez znaczenia jest też renoma producenta. Rzecz w tym, aby lukier rzeczywiście był plastyczny oraz nie przylepiał się do blatu podczas wałkowania. Masa cukrowa z La-Torta.pl spełnia wszystkie warunki jakościowe, jak i wiele innych materiałów dekoracyjnych do tortów, znajdujących się w ofercie sklepu. Ponadto, klienci mogą również zakupić przyrządy niezbędne podczas tworzenia smakowitych ozdób.