W godzinach pracy większości z nas niełatwo jest zjeść „normalny” obiad – jego przygotowanie wymaga czasu i dostępu do w pełni wyposażonej kuchni. Jak zatem zaspokoić głód w godzinach pracy? Prezentujemy kilka pomysłów na szybkie, a zarazem wartościowe przekąski, które poprawią humor i dodadzą energii, np. ciasto bez pieczenia.

Przekąski na słono

Najbardziej oczywistym wyborem są przekąski na słono, a więc wszystkie te, które stać się mogą substytutem lunchu. By zaoszczędzić czas, a jednocześnie nie tracić na smaku, postawić można na przykład na gotową sałatkę ze sklepu – dziś znajdziemy bardzo szeroki wybór nietypowych sałatek np. z mozzarellą, fetą, tuńczykiem, czy wędzonym kurczakiem, które zaspokoją głód. Bardzo szybko przygotować można także zupki, czy też całe dania w proszku – te mogą zastąpić do pewnego stopnia zupę, czy też danie, w którym główną rolę gra makaron. Wystarczy je podgrzać w mikrofalówce.

A może ciasto bez pieczenia i inne słodkości?

Przekąski to nie tylko dania słone. To także słodycze – nic, tak jak one nie poprawia humoru i nie dodaje energii. Wydawać by się mogło, że w pracy ograniczeni jesteśmy wyłącznie do gotowych produktów – batoników, czekolad i tym podobnych. Coś dla siebie jednak znajdą także ci, którzy cenią sobie smak domowego, świeżo upieczonego ciasta. Jeśli tylko na zapleczu socjalnym w pracy znajduje się mikrofalówka, można je sobie przygotować w kilka chwil. Ciasto bez pieczenia oferuje m.in. Delecta. Wystarczy zawartość opakowania wsypać do kubka, zalać odrobiną wody i wstawić na chwilę (w zależności od mocy kuchenki – na ok. 1:00 min) do mikrofalówki, by otrzymać smaczną babeczkę czekoladową, która pozwoli na chwilę oderwać się od pracy i wywoła uśmiech na twarzy. Równie szybko – z wykorzystaniem wrzątku z czajnika, przygotujemy ciepły, słodki budyń, czy też kisiel.

latwe ciacho delecta

Jak widać, w pracy wcale nie jesteśmy skazani każdego dnia na domowe kanapki. Wystarczy znaleźć dosłownie chwilę, by przygotować szybką przekąskę o nietuzinkowym charakterze, która pozwoli doczekać do obiadu, czy kolacji bez uczucia głodu i frustracji.