Dieta bogata w magnez

Dieta bogata w magnez
Dieta bogata w magnez

Każdy z nas chciałby się zdrowo odżywiać. Oczywiście, dolegliwości, które powodują, że decydujemy się przejść na konkretną dietę, są bardzo różne, a wśród nich można też wyodrębnić niedobory rozmaitych pierwiastków.

Jednym z tych najczęściej wymienianych okazuje się magnez, pomagający w prawidłowym rozwoju oraz funkcjonowaniu organizmu każdego człowieka. Co jeść, by nie narazić się na jego braki i zapewnić sobie lepsze samopoczucie i kondycję fizyczną?

Jedz warzywa i owoce

Wielu z nas zastanawia się, w czym jest magnez i które produkty żywnościowe wybierać, gdy ma się problemy z utrzymaniem jego ilości w organizmie na pożądanym poziomie.

Tymczasem naturalnymi źródłami tego pierwiastka są często warzywa i owoce, jakie mamy często po prostu na wyciągnięcie ręki. Można postawić chociażby na natkę pietruszki - da się ją przecież wykorzystać jako przyprawę do każdego przyrządzanego dania.

Trzeba mieć świadomość, że znajduje się w niej bardzo dużo tego cennego pierwiastka, dlatego stosuj ją również przygotowując sałatki. Warto też wspomnieć o pestkach dyni, które mogą stanowić wyśmienitą przekąskę w trakcie dnia. Jako alternatywę można stosować olej, uzyskiwany z ich pestek - doskonale nada się do wszelkiego rodzaju sosów i sałatek.

Do codziennego jadłospisu można też wprowadzić migdały oraz orzechy. Nie należy zapominać, że są doskonałym dodatkiem do wszelkiego rodzaju ciast lub innych deserów, a przy okazji dostarczają odpowiedniej dawki magnezu osobom, które cierpią na jego niedobór.

Co jeszcze powinno trafić do Twojego menu?

Oczywiście, owoce i warzywa to nie wszystko. Innym naturalnym źródłem magnezu jest kakao. Właśnie dlatego jedzenie czekolady tak pozytywnie wpływa na stres oraz umożliwia poprawę samopoczucia.

Co więcej, trzeba wiedzieć, że kakao ochrania jelito grube przed zmianami nowotworowymi i zapobiega rozwojowi chorób skórnych. Dobrze będzie też włączyć do codziennej diety kaszę gryczaną, która jest w stanie dostarczyć do organizmu naprawdę sporą dawkę magnezu.

Czego unikać, by nie doprowadzić do niedoborów?

Jeśli ktoś chce zachować pełnię zdrowia, powinien przede wszystkim unikać pustych kalorii. Niewskazane jest więc picie w dużych ilościach słodzonych napojów gazowanych czy spożywanie fast foodów.

Kawa i mocna herbata, dostarczane w dużych ilościach, wypłukują z niego magnez, przez co często dochodzi do jego poważnych braków, dlatego też albo trzeba je maksymalnie ograniczyć, albo jednocześnie zdecydować się je uzupełniać przy wykorzystaniu wymienionych wcześniej produktów, bogatych w magnez. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o objawach niedoboru magnezu wejdź tu: http://tiny.pl/gpb2x .

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Nasiona sezamu w zdrowej diecie
Popularne w kuchni Dalekiego Wschodu nasiona sezamu stanowią...
czwartek, Październik 18, 2018 - 12:52
Jak stworzyć stylizację wyrażająca własne „ja”?
Większość z nas śledzi modowe trendy i stara się je przenieś...
czwartek, Październik 18, 2018 - 11:09
W jaki sposób urządzić garaż?
Mogłoby się wydawać, że odpowiednie urządzenie garażu nie je...
środa, Październik 17, 2018 - 14:06
Adaptacja przedszkolna – jak pomóc dziecku?
Wasza pociecha już niedługo pójdzie do przedszkola? Nie jest...
poniedziałek, Październik 15, 2018 - 11:53

  

Reklama