Iglaki to krzewy niezmiernie popularne w polskich ogrodach. Mają swoje określone wymagania zarówno w zakresie gleby jak i warunków atmosferycznych. W jaki sposób o nie dbać, aby były prawdziwą ozdobą ogrodu?

Przygotowanie gleby

Rośliny iglaste wymagają kwaśnej gleby charakteryzującej się odczynem podłoża oscylującym pomiędzy 4,5-5 ph. Przed ich posadzeniem ziemię trzeba odpowiednio przygotować i odchwaścić. Dobrze jest wykorzystać w tym celu środki chwastobójcze, które skutecznie usuną wszystkie jedno i dwuliścienne rośliny. Przed posadzeniem przygotowane do tego miejsce warto odpowiednio nawieźć w taki sposób, aby roślina szybko rozwinęła odpowiedni system korzeniowy oraz otrzymała potrzebną dawkę substancji odżywczych.

Sadzenie iglaków

Przed sadzeniem iglaków warto poznać wymagania wybranych gatunków, które różnią się pod względem potrzeby dostępu do wody oraz odporności na suszę i niskie temperatury. Najlepszymi okresami do ich sadzenia są wczesna wiosna i jesień. Obie te pory roku zapewniają właściwe nawilżenie ziemi, które konieczne jest do prawidłowego przyjęcia się roślin.

Poprzedni artykułNiwelowanie niedoskonałości – modelowanie krągłości
Następny artykułRytm dobowy w pierwszych tygodniach życia dziecka – czyli kiedy śpi niemowlę?