Nikogo nie trzeba przekonywać co do tego, że najpopularniejszym językiem na świecie jest angielski. Mimo wszystko ludzie chętnie podejmują trud nauki innych, nieco bardziej skomplikowanych i mniej rozpowszechnionych języków. Wśród nich można wymienić język hiszpański, który ma aktualnie naprawdę wielu zwolenników zdecydowanych, by go poznać i nauczyć się nim swobodnie operować.
Gdzie używa się języka hiszpańskiego?
Warto wiedzieć, że język hiszpański jest rozpowszechniony w naprawdę wielu miejscach. Na całym świecie używa się go w ponad stu trzydziestu krajach. Jako język wykorzystywany najczęściej występuje między innymi w Meksyku, Argentynie, Kolumbii i innych krajach Ameryki Południowej i Środkowej oraz oczywiście w samej Hiszpanii. Język hiszpański, w zależności od tego, kto i gdzie się nim posługuje, może brzmieć inaczej, a przy tym charakteryzować się odmiennym akcentowaniem poszczególnych głosek. To może mieć duże znaczenie dla osoby dopiero go poznającej.
Po co uczyć się hiszpańskiego?
Nauka hiszpańskiego to jednocześnie wspaniała okazja do poznania kultury Hiszpanii. Podczas zajęć lektorzy na pewno zwrócą też uwagę na tradycję i elementy kultury, które warto znać i kojarzyć z tamtejszymi obszarami. Ponadto można poznać tamtejsze zabytki, zwyczaje oraz miejsca, będące rodowitym Hiszpanom szczególnie drogie.
Język hiszpański przyda się wszystkim tym, którzy marzą o wyjeździe do Hiszpanii. Niezależnie od celu wizyty dobra lub przynajmniej w miarę komunikatywna znajomość języka urzędowego bardzo się przyda, zwłaszcza że miejscowi nie we wszystkich regionach dobrze posługują się językiem angielskim. To samo, choć w mniejszym stopniu, można zaobserwować na hiszpańskich uczelniach. Jeśli więc polscy studenci postanowią wybrać się tam w ramach programu Erasmus, znajomość hiszpańskiego będzie sporym atutem.
Hiszpański, mimo że teoretycznie jest mało popularny, jest również pożądany na polskim rynku pracy. Bardzo dobrze płatnym zawodem okazuje się na przykład praca tłumacza hiszpańsko-polskiego i polsko-hiszpańskiego. Dobre opanowanie języka przydaje się też do pracy z klientem pochodzącym z Hiszpanii bądź z krajów hiszpańskojęzycznych. Czasem firmy współpracują też z innymi przedsiębiorstwami zlokalizowanymi poza granicami państwa, na przykład na terenie Hiszpanii czy Meksyku, dlatego przy rekrutacji mogą zwrócić uwagę na to, czy kandydaci umieją się posługiwać urzędowym językiem tamtych krajów.
Nauka hiszpańskiego w Krakowie
Kraków jako duże miasto słynie ze swojej gościnności i otwartości na różne kultury. Nikogo nie trzeba więc przekonywać, że zachęca mieszkańców do nauki języków obcych. Aby dobrze władać hiszpańskim, warto odwiedzić którąś z tamtejszych szkół językowych, na przykład: BUENA VISTA, Porto Alegre, ABeCeDario czy Szkołę Języków Obcych Prolog. Szkoła SENSAPOLIS prowadzona przez osoby dłuższy czas mieszkające na południu Europy oferuje natomiast nie tylko studiowanie języka, ale i hiszpańskiej kultury, wykorzystując najnowsze techniki multimedialne. W znalezieniu odpowiedniej dla siebie szkoły językowej mogą pomóc takie serwisy jak np. www.Langzie.pl