Matka Natura stwarza nas takimi jakimi stwarza i choć można z nią walczyć, to nie warto. Wato natomiast dbać o swój image i robić to zgodnie ze swoimi uwarunkowaniami naturalnymi. Tak oto na przykład kształt fryzury oraz brody wybiera się stosownie do kształtu twarzy.

Twarz twarzy nierówna, czyli twarzowe pomiar

Każdy z nas posiada inną twarz i na tej podstawie wylicza się kilka podstawowych kształtów twarzy. Aby się dowiedzieć czy posiadamy twarz w kształcie okrągłym, owalnym, kwadratowym, prostokątnym, trójkątnym, czy odwrócenie trójkątnym, należy dokonać pomiaru twarzy. Jako pierwsze bada się długość i szerokość twarzy. Gdy długość przewyższa szerokość, twarz okazuje się owalna, prostokątna, trójkątna lub odwrócenie trójkątna, a gdy szerokość przewyższa długość, twarz okazuje się okrągła lub prostokątna. Jako drugą bada się linię czoła. Przy linii czoła wygiętej w górę występuje twarz okrągła i owalna, przy linii czoła wygiętej w dół występuje twarz odwrócenie trójkątna, a przy linii czoła prostej występuje twarz kwadratowa, prostokątna i trójkątna. Jako trzeci bada się kształt szczęki. Szczęka o kształcie rozdętej litery u wskazuje na twarz kwadratową, prostokątną i odwrócenie trójkątną, szczęka w kształcie litery u wskazuje na twarz okrągłą i owalną, a szczęka w kształcie litery v wskazuje na twarz trójkątną. Pomiar twarzy najlepiej wykonać za pomocą zrobienia zdjęć typu selfie z kilku perspektyw – z góry, z dołu, z boku i na wprost. Przy poznaniu swojego kształtu twarzy można wyruszać do salonu fryzjerskiego i zakładu barberskiego w celu zrobienia sobie właściwej fryzury i brody.

1. Fryzura oraz broda dla twarzy okrągłej:

Twarz okrągła poszerza osobę. Należy zatem przycinać boki włosów, a pozwalać rosnąc partiom środkowym zarówno w przypadku włosów na głowie, jak też włosów na twarzy. Zabiegi te wydłużają twarz.

2. Fryzura oraz broda dla twarzy owalnej:

Twarz owalna to twarz szczęściarzy. Przy tym kształcie twarzy sprawdzają się wszelkie kształty fryzur oraz bród. Należy jednak uważać, aby nie przesadzić, a także nie przestawać o nie dbać.

3. Fryzura oraz broda dla twarzy kwadratowej:

Twarz kwadratowa poszerza osobę. Trzeba zapuszczać górę fryzury powyżej czoła i dół brody na wysokości żuchwy, a przycinać boki na skroniach i policzkach. Zabiegi te wydłużają twarz.

4. Fryzura oraz broda dla twarzy prostokątnej:

Twarz prostokątna wydłuża osobę. Najlepiej zatem dbać o proporcjonalność długości włosów po bokach i na środku. Sprawi to, że twarz zostanie optycznie poszerzona.

5. Fryzura oraz broda dla twarzy trójkątnej:

Twarz trójkątna wymaga wypełnienia w dolnych partiach. O ile więc fryzura schodzi na drugi plan, o tyle broda wchodzi na plan pierwszy. Najlepiej przycinać włosy na żuchwie, a bardziej zapuszczać na policzkach.

6. Fryzura oraz broda dla twarzy odwrócenie trójkątnej:

Twarz odwrócenie trójkątna wymaga wypełnienia w górnych partiach. Bardziej niż na brodzie wypada więc skupić się na fryzurze. Najlepiej przycinać włosy na środku, a bardziej zapuszczać po bokach.

Sprawdź kartacz do brody Damn Good Soap, który pomoże Ci w modelowaniu „fryzury” na twarzy.