Od wielu lat najpopularniejszym podarkiem z okazji ślub są pieniądze. W dużej mierze podyktowane jest to życzeniami pary młodej (już na wielu zaproszeniach pojawia się prośba o tzw. szeleszczący prezent), ale także lenistwem gości. Właśnie wybierasz się na wesele i chcesz wyróżnić się na tle innych zaproszonych? Poniżej kilka propozycji prezentów, które na pewno ucieszą każde świeżo upieczone małżeństwo.

Voucher na wyjazd do spa

Wiesz, że ze względu na koszty związane z weselem młoda para nie myśli o podróży poślubnej? W takim razie warto pomyśleć o wykupieniu specjalnego vouchera na wyjazd do spa. Pakiety oferowane przez tzw. ośrodki spa & wellnes zawierają najczęściej wybrane zabiegi (mogą to być masaże rehabilitacyjne lub zabiegi urodowe), noclegi, śniadania i obiadokolacje oraz możliwość korzystania z hotelowych basenów, jacuzzi oraz saun. Obawiasz się, że państwo młodzi nie będą mieli czasu na wakacje? Zawsze można zdecydować się na voucher weekendowy. Koszt takiego „talonu” to od 300 zł od osoby do nawet 1000 zł za dobę.

Zastawa stołowa

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu był to powszechnie wybierany prezent dla pary młodej. Dziś większość małżeństw nie przywiązuje do zastawy stołowej zbyt wielkiej uwagi. Problem pojawia się natomiast gdy trzeba zorganizować imprezę rodzinną lub spotkanie z większą grupą znajomych. Wtedy okazuje się, że jest tylko 5 szklanek lub 4 talerze z jednej serii i trzeba nakryć do stołu po prostu tym, co się ma. Między innymi z tego powodu warto odwiedzić takie sklepy jak horeca-24 i zdecydować się na dobranie dla pary młodej zastawy stołowej (np. w formie po 12 sztuk). Największą popularnością, tradycyjnie, cieszą się naczynia wykonane z porcelany.

Bon do sklepu z meblami

Idealny podarek zwłaszcza dla par, które nie tylko biorą ślub, ale także zmieniają mieszkanie. Bon do sklepu meblowego pozwoli im wybrać odpowiednie umeblowanie, bez względu na to czy potrzebne będzie uzupełnienie wyposażenia łazienki, kuchni, sypialni czy salonu. To także rozwiązanie dla młodych małżeństw, które mają już wszystkie meble. W dobrych salonach znajdują się jeszcze przecież dodatki takie jak zasłony, obrusy, doniczki, lampy, które pięknie dekorują mieszkanie, a których bardzo często nie obejmuje domowy budżet. Alternatywą dla sklepów meblowych mogą okazać się markety budowlane (zwłaszcza gdy para planuje remont) oraz elektromarkety, gdzie można kupić nie tylko drobne sprzęty AGD, ale także nowatorskie telewizory czy sprzęty audio.