Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem pozwalającym na zamykanie rozszerzonego krwionośnego naczynka poprzez naświetlenie go promieniem lasera. Przyczynia się ono do tego, że temperatura krwi z naczynka wzrośnie, a naczynko obkurczy się i w efekcie zamknie się. Musi być ono wykonane w ten sposób, żeby najpierw podgrzać krew w naczynku, a skóra tylko minimalnie. Do przeprowadzenia takiego rodzaju zabiegu należy przede wszystkim odpowiednio dopasować długość fali laserowego promieniowania.

Rozszerzone naczynka – problem, który da się rozwiązać?

Rozszerzone naczynka stanowią problem najczęściej kobiet. Domowymi sposobami nie można sobie z nimi poradzić. Wyglądają one jak pajączki. Niestety, ale nie wyglądają one estetycznie, a osoba zmagająca się z nimi może odczuwać pieczenie skóry.

Jednym z oferowanych usług w Leaclinic w Krakowie jest przeprowadzenie zabiegu mającego na celu usunięcie rozszerzonych naczynek (więcej tutaj: laserowe zamykanie naczynek Kraków). Z reguły wskazane jest, aby przeprowadzić kilka serii zabiegów w odstępie kilku tygodni, ponieważ tylko jeden zabieg nie wystarczy, aby zobaczyć jego efekty.

Laserowe zamykanie naczynek

Leaclinic Kraków najpierw trzeba umówić się na konsultację ze specjalistą. Lekarz określi jak głęboko są naczynka u danego pacjenta. Dzięki tej informacji, specjalista może dobrać długość emitowanej fali przez elektrodę lub laser. Około 2 tygodnie przed wykonywanym zabiegiem, pacjent musi odstawić leki zawierające w swoim składzie kwas salicylowy jak również fotouczulające zioła.

Specjaliści kliniki medycyny estetycznej wykorzystują do wykonania tego zabiegu światła IPL i lasera Nd:Yag. Naczynka zamyka się głowicą, która emituje światło o danej częstotliwości. Światło lasera działa w ten sposób, że dociera nawet w głąb rozszerzonego naczynka, a następnie pochłania je czerwony barwnik pochodzący z krwi.

W kolejnym etapie wiązka lasera zmienia się w cieplną energię. W efekcie występująca w tkance woda jest odparowana, a ścianki naczynka obumierają. Zamykanie rozszerzonych naczynek można również dokonać stosując prąd o wysokiej częstotliwości. Ten proces nazywa się elektrokoagulacją. Każde leczenie jest indywidualne, dlatego najpierw w Leaclinic przeprowadza się indywidualną konsultację z danym pacjentem,a  dopiero później dobiera się odpowiednią metodę leczenia, jeśli nie wystąpią żadne przeciwwskazania.

Postępowanie po wykonaniu laserowego zamykania naczynek

Po zabiegu polegającym na laserowym zamykaniu naczynek nie wolno wystawiać skóry twarzy na nadmierne promieniowanie słoneczne UV nawet przez okres 4 tygodni. Średnio przez 5 dni od zabiegu nie powinno się ani korzystać z sauny, ani intensywnie ćwiczyć.

Skórę trzeba nawilżać kremami nawet 3 razy każdego dnia pomijania miejsc, gdzie wykonywano na nich zabieg laserowego zamykania naczynek. Ponadto, później nie powinno się również wykonywać peelingu, przemywać skóry za pomocą tonika zawierającego w swoim składzie alkohol czy też używać mydła do mycia skóry twarzy. Tych miejsc w żadnym wypadku nie wolno przemywać spirytusem.

Laserowe zamykanie naczynek – przeciwwskazania

Wykonanie laserowego zamykania naczynek nie jest zalecane dla każdego. Bowiem do przeciwwskazań należą osoby, które cierpią na nowotworowe choroby albo na łuszczycę, bielactwo lub padaczkę.

Ponadto nie można usługi przeprowadzić na osobach zmagających się fotodermatozą czy chorobą pęcherzowej skóry. Kolejną grupą ludzi są zwłaszcza kobiety w ciąży albo karmiące naturalnie. Pacjenci stosujący indywidualną hormonalną terapię czy posiadające rozrusznik serca również nie mogą mieć wykonanego tego zabiegu.

Jakie są możliwe powikłania laserowego zabiegu?

Jak po każdym przeprowadzonym zabiegu, tak i tutaj mogą wystąpić powikłania. Jednakże występują one rzadko. Przykładowymi powikłaniami może być zasinienie skóry w miejscu, w  którym była ona naświetlana. Powinno ono ustąpić do 15 dni. Ponadto może, ale nie musi, dojść do zmiany pigmentu skóry zwykle u osób o ciemniejszej karnacji albo opalonych. Wszelkie odbarwienia czy też przebarwienia powinny zniknąć.

Najpoważniejszym możliwym powikłaniem jest infekcja, gdzie zamknęło się naczynka, ale wtedy specjalista zleci odpowiedni antybiotyk, który stosuje się miejscowo. Wszystko trzeba na bieżąco konsultować z lekarzem prowadzącym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj