Nowoczesne rozwiązania przyjazne środowisku – lustra ekologiczne

    -

    Ekologiczne rozwiązania w materiałach budowlanych, meblach i dodatkach do domu pojawiają się nie tylko w budownictwie mieszkalnym, ale także przemysłowym, magazynowym czy w centrach logistycznych. Jednym z efektów proekologicznej produkcji są lustra wolne od metali i ołowiu.

    Zrównoważone budownictwo respektuje rozwiązania ograniczające ilość zanieczyszczeń emitowanych do środowiska i wykorzystuje więcej naturalnych surowców. Ekologiczne materiały są analizowane m.in. pod względem pochodzenia (skład i zawartość szkodliwych substancji), lokalizacji surowca oraz procesu powstawania i utylizacji.

    Proekologiczne lustra ‒ trwałe i bezpieczne dla środowiska

    Ekologia to nieodłączny element naszego życia. Wyraz troski o środowisko przejawia się w wielu dziedzinach, w tym także w sposobach aranżacji domów i mieszkań. Producenci materiałów budowlanych, np. Saint-Gobain Building Glass ‒ specjaliści w zakresie produkcji szkła, a także wytwórcy mebli i dodatków prześcigają się w pomysłach na ekologiczne produkty. Jedną z odpowiedzi na współczesne potrzeby klientów jest zrównoważona technologia, wykorzystywana m.in. w procesie produkcji luster. Innowacyjna metoda polega na rezygnacji z użycia miedzi, rozpuszczalników organicznych oraz ołowiu, co w praktyce generuje mniejszą ilość zanieczyszczeń. Zaletą ekologicznych luster jest nie tylko ochrona środowiska, ale także większa odporność na starzenie i korozję. Tego typu produkty mogą być osadzone np. na antracytowym podlewie, który chroni przed powstaniem efektu prześwietlania, nawet w przypadku zastosowania oświetlenia typu LED wokół tafli. W sprzedaży dostępne są także lustra ekologiczne, które dają cieplejsze odbicie niż klasyczna tafla szkła. Obraz może mieć lekko brzoskwiniowy odcień za sprawą zabarwienia lustra filtrem nanometrycznym. Dzięki temu odbicie lustrzane jest delikatniejsze i bardziej rozświetlone. Ekologiczne lustra mogą być montowane w ramach, klejone bądź zawieszane na uchwyty mocujące.

    Szkło ‒ długowieczny materiał dbający o środowisko

    Od rozsądnej gospodarki i budownictwa zależy przyszłość naszej planety. Z tego faktu zdają sobie sprawę nie tylko inwestorzy, ale także deweloperzy i producenci. Ponieważ ilość surowców naturalnych ciągle się zmniejsza, pojawiają się pomysły, by stosować materiały bezpieczne dla środowiska i wielokrotnie je wykorzystywać. Szkło jest jednym z materiałów, które można określić jako długowieczne, ponieważ nadaje się do wielorazowego przetapiania i uszlachetniania. Jest przy tym uniwersalne ‒ różne formy szkła nadają się do ociepleń, wykonywania warstw drenażowych czy stropów. Ważny jest również fakt, że w procesie produkcji szkła nie zużywa się dużej ilości energii.

    Udostępnij ten artykuł

    Ostatnie posty

    Ostatnie komentarze

    Nina NA Endometrioza