Z czym kojarzy ci się Pole Dance? Najprawdopodobniej z tańcem na rurze striptizerek w nocnych klubach… Nic bardziej mylnego! Pole Dance to połączenie tańca i fitnessu, niezwykły trening siłowy połączony z wrażaniem kobiecości. I uwaga, nie ma nic wspólnego z erotyką!

Co to jest Pole Dance?

Jest to trening siłowy oparty na akrobatycznych ewolucjach wykonywanych przy użyciu rury zainstalowanej między sufitem i podłogą. Średnica rury wynosi od 40 do 55 mm, rura wykonana jest ze stali nierdzewnej, może być matowa lub polerowana na lustro. Rurę możesz zainstalować na stałe lub za pomocą montażu rozporowego.

Jak zacząć?

No cóż, najłatwiej jest poszukać w internecie szkoły Pole Dance z dobrą opinią. Ważne jest to o tyle, by instruktorzy uczący tej trudnej sztuki byli wykwalifikowani, a ty powinnaś się tam czuć bezpiecznie. Pole Dance uruchamia podczas treningu 85% mięśni, o kontuzję nie trudno. Jeśli dotąd nie miałaś do czynienia z tak dużym wysiłkiem fizycznym, pierwszą figurę akrobatyczną wisząc głową w dół wykonasz najprawdopodobniej po 4-5 miesiącach ćwiczeń! Ale zaraz po tym zacznie się porządna zabawa.

Co daje Pole Dance?

Przede wszystkim przepięknie rzeźbi ciało, gubiąc przy tym nadmiar kilogramów. Wysmukla sylwetkę, modeluje ją i daje duży zastrzyk energii. Wyzwala duże pokłady kobiecości, jest świetną odmiennością od powtarzających się ćwiczeń na siłowni. Staniesz się bardziej pewna siebie, swojego seksapilu i możliwości, jakie ma twoje ciało.

Pole Dance dyscypliną olimpijską?

Jest to prawdopodobne! Sympatyków tej dyscypliny jest tak wielu, że złożono propozycję, aby już w 2016 roku Pole Dance było dyscypliną olimpijską! Póki co można brać udział w mistrzostwach zarówno krajowych jak i międzynarodowych.