Przebarwienia na twarzy i ciele – skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić?

    -

    Każdy z nas pragnie zachować jak najbardziej korzystny wygląd. Pojawiające się przebarwienia na skórze twarzy czy ciała powodują spory dyskomfort psychiczny i nieestetyczne plamy, których za wszelką cenę staramy się pozbyć. Jak skutecznie podjąć walkę z uporczywymi przebarwieniami? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska.

    Przyczyny przebarwień

    Przebarwienia są zmianami kolorytu widocznymi na skórze, przybierające postać plam różnej wielkości i kształtu. Zazwyczaj przybierają ciemnobrązowy kolor. Jakie są przyczyny ich powstawania? Do głównych czynników można zaliczyć:

    • zaburzone funkcjonowanie gospodarki hormonalnej naszego organizmu, a przede wszystkim nieprawidłowa produkcja melaniny,
    • zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy, przysadki mózgowej czy nadnerczy,
    • nadmierna ekspozycja na słońce,
    • przyjmowanie leków których skutkiem ubocznym mogą być przebarwienia, np. antykoncepcja hormonalna,
    • menopauza,
    • ciąża.

    Metody leczenia przebarwień

    Przebarwienia najczęściej występują na twarzy w okolicy czoła, policzków oraz ust. Regularne stosowanie profesjonalnego kremu Pharmaceris W Melacyd skutecznie walczy z powstałymi przebarwieniami skórnymi. To innowacyjna i skuteczna metoda do domowej walki z problemami skóry twarzy. Warto dokonywać porównania cen produktu. Serwis Gdziepolek.pl wyświetla oferty cenowe różnych aptek internetowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie wybrać najkorzystniejszą opcję.

    Ponadto, leczenie przebarwień skóry twarzy i ciała metodami domowymi polega na wykonywaniu różnorodnych maseczek (np. z ogórka czy sody oczyszczonej) czy rozjaśniających toników cytrynowych.

    Istnieją także metody profesjonalne do walki z przebarwieniami, wykonywane w salonach kosmetycznych czy klinikach medycyny estetycznej. Peeling chemiczny to jedna z najbardziej popularnych technik. Polega na nałożeniu na skórę aktywnej substancji chemicznej, która wykazuje silne działanie złuszczające. Po zabiegu możemy odczuwać lekki dyskomfort w związku ze złuszczającym naskórkiem, jednak po paru sesjach można zauważyć duże efekty.

    Przebarwienia leczy się także za pomocą lasera. Tu efekty zauważalne są po pierwszym zabiegu, które  powtarza się co cztery tygodnie.

    Zapobieganie przebarwieniom

    W celu zapobiegania wystąpienia przebarwień skórnych, przede wszystkim należy stosować odpowiednią pielęgnację naszego ciała. Przed opalaniem czy ekspozycją na słońce, konieczne jest użycie wysokiego filtra. Należy także unikać korzystania z solarium, które może przyczynić się do podrażnienia naskórka i występowania podrażnień. Jeśli natomiast problemy skórne pojawiają się w związku z nieprawidłowym funkcjonowaniem gospodarki hormonalnej organizmu, w celu zapobiegnięcia rozwojowi, należy udać się na konsultacje ze specjalistą (endokrynolog oraz dermatolog).

    Walka z przebarwieniami skóry twarzy i ciała to czasochłonny proces. Pomimo tego, że zmiany kolorytu skóry to przykra przypadłość, jeśli stosujemy profesjonalne kosmetyki oraz korzystamy z zabiegów, jesteśmy w stanie skutecznie rozprawić się z problemem raz na zawsze. Do dzieła!.

    Udostępnij ten artykuł

    Ostatnie posty

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Proszę wpisać swój komentarz!
    Proszę podać swoje imię tutaj

    Ostatnie komentarze

    Nina NA Endometrioza