Okulary korekcyjne mogą być częścią stylizacji, jednak nie wszyscy je lubią. Mają tez liczne wady – parują, spadają, mogą ulec uszkodzeniu, mogą przeszkadzać zarówno przy pracy jak i na przykład w uprawianiu sportów.
Poza tym okulary – oprawka i szkła dobrej sprawdzonej marki to potężny wydatek, sięgający rzędu tysięcy złotych. Alternatywą dla użytkowników okularów są soczewki do oczu – wygodne, tanie, bezpieczne. Wbrew panującej opinii bardzo łatwo można nauczyć się ich codziennego użytkowania, rzadko też występują przeciwwskazania do ich noszenia. Jednak zawsze przez zamianą okularów na soczewki do oczu należy skonsultować tę decyzję z lekarzem okulistą. Badania wykazują, że tylko jedna osoba na tysiąc nie powinna używać soczewek do oczu. Soczewki do oczu mogą być noszone przez pacjentów z różnymi wadami wzroku i w każdym wieku.
Soczewki do oczu są idealne dla kierowców – zapewniają szersze pole widzenia niż tradycyjne okulary, pozwalają też na używanie okularów słonecznych, a także specjalnych okularów dla kierowców.
Jak zacząć używać soczewki do oczu?
Nie należy robić tego „na własną rękę”. Soczewki do oczu można dostać dosłownie wszędzie – w drogeriach, na Allegro. Jednak pamiętajmy, że jest to przedmiot, który ma bezpośrednią styczność z najdelikatniejszą częścią naszego ciała – z okiem. Nieprawidłowo dobrane lub niskiej jakości soczewki mogą być powodem bardzo poważnych problemów zdrowotnych. Na stronie mojepierwszesoczewki.pl można znaleźć kompleksową ofertę – począwszy od wizyty lekarskiej w dogodnie wybranym gabinecie, poprzez dobór soczewek wraz z nauką ich użytkowania aż do ich zakupu. Ci, którzy wahają się nad decyzją mogą wypróbowac soczewki za darmo. Na zarejestrowanych na stonie mojepierwszesoczewki.pl czekają nie tylko doskonałej jakości soczewki do oczu, ale także liczne promocje i bonusy.
Jakie są rodzaje soczewek do oczu?
Pierwszym kryterium podziału jest czas ich użytkowania. Wyróżniamy soczewki do oczu jednorazowe (dzienne lub całodobowe), dwutygodniowe i miesięczne. Zaopatrując się w soczewki należy pamiętać również o specjalnym płynie do ich konserwacji i pojemnikach. Drugi podział obejmuje soczewki do oczu korygujące różne wady wzroku – najpopularniejsze, czyli dla krótkowidzów i dalekowidzów, toryczne – dla osób z astygmatyzmem i progresywne – dla osób, które przeważnie w wieku powyżej 40 lat zmagają się jednocześnie z krótkowzrocznością i tak zwaną nadwzrocznością starczą.
Pamiętajmy, że każda zmiana mocy lub rodzaju soczewek do oczu musi być skonsultowana z lekarzem okulistą.