Andropauza to okres w życiu mężczyzn podczas którego dochodzi do wielu zmian w organizmie, które mogą mieć charakter somatyczny, psychologiczny oraz seksualny. To właśnie w tym okresie najczęściej pojawiają się pierwsze zaburzenia seksualne.

Należy mieć jednak na uwadze, że nie zawsze wywoływane są poprzez zmiany hormonalne. Zaburzeniom erekcji sprzyja zdecydowanie więcej czynników, której eliminacji pozwoli cieszyć się pełną sprawnością seksualną nawet przez całe życie. Chyba nikt nie chce, aby zaszła konieczność korzystania z popularnych tabletek na potencje jak na przykład Erekton czy znany wszystkim Braveran

Pełna sprawność seksualna po 50-tce?

Wielu mężczyzn ignoruje problem i nie dba o swoje zdrowie do czasu, aż dolegliwość nie stanie się faktem. Mało kto myśli o profilaktyce, która – jak się okazuje jest najlepszą formą walki z zaburzeniami erekcji w okresie andropauzy. Należy przy tym zaznaczyć, że działania profilaktyczne należy podejmować zdecydowanie wcześniej. Im szybciej dostosujemy się do poniższych sugestii, tym większe prawdopodobieństwo, że unikniemy zaburzeń erekcji w przyszłości.

Zmień nawyki żywieniowe – zdrowa, zbilansowana dieta to klucz do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wpływa nie tylko na poprawną kondycję fizyczną, ale także na nasze zdrowie psychiczne. Jadłospis powinien być wolny od niezdrowych tłuszczy i innych źródeł cholesterolu.

Bądź aktywny – ruch wpływa na kondycję fizyczną organizmu i lepsze ukrwienie całego ciała. Drożność układu krwionośnego oraz tempo przepływu krwi ma ogromny wpływ na osiąganie erekcji.

Powiedz „nie” używkom – zarówno papierosy (nawet w najmniejszej ilości) jak i alkohol przyczyniają się do występowania impotencji. Ogranicz alkohol i zrezygnuj z papierosów, aby nie narażać swojego organizmu na utratę częściowej sprawności.

Korzystaj z naturalnych suplementów – zioła takie jak prawdziwy żeń-szeń, guarana oraz korzeń maki i owoce palmy sabal poprawiają potencję. Są składnikami różnych preparatów dostępnych w aptekach. Ich codzienna suplementacja ogranicza ryzyko wystąpienia powikłań w przyszłości.

Korzystaj ze słońca – ekspozycja ciała na słońce przyczynia się do produkcji testosteronu. Ponadto ogranicza poziom melatoniny, która przyczynia sie do impotencji.

Ureguluj swój sen – odpowiednia dawka snu jest niezbędna w utrzymaniu prawidłowej produkcji testosteronu. Udowodniono, że organizm mężczyzn śpiących pięć godzin i może doprowadzić do spadku produkcji testosteronu nawet o 15%.

Metody leczenia zaburzeń sprawności seksualnej

Medycyna oferuje kilka form leczenia przyczynowego i doraźnego. W zaleźności od występującej przyczyny stosuje się:

  • Psychoterapię – praca z psychoterapeutą ma na celu wyeliminowanie lęku przed niepodołaniem oraz poprawę samooceny. Szacuje się, że około 10-15% przypadków zaburzeń erekcji ma podłoże psychologiczne.
  • Farmakoterapię – środki farmakologiczne występują w kilku formach: tabletki/proszki stosowane doustnie, żele do stosowania miejscowego oraz zastrzyki. Zwykle farmakoterapia ma charakter leczenia doraźnego.
  • Zabiegi chirurgiczne – przeszczepy żylne i endroprotezy silikonowe stosowane są w leczeniu zaburzeń spowodowanych miażdżycą, nadciśnieniem tętniczym oraz urazami mechanicznymi kręgosłupa i miednicy.

Więcej na temat skutecznego leczenia problemów z erekcją przeczytasz na: http://lepszyseks.info.pl/srodki-na-potencje-aktualny-ranking/