Podczas, gdy w Europie nieuchronnie zbliża się koniec sezonu urlopowego nasi wschodni sąsiedzi przygotowują się do najazdu turystów. Bowiem już od listopada panują idealne warunki, aby oddać się błogiemu lenistwu na tajskich plażach. Tajlandia przyciąga turystów jak magnes. Rajskie plaże, orientalna kuchnia oraz religijna odmienność to coś co sprawia, że każdy chce poznać magię tego miejsca.

Plaże w Tajlandii

Od plaży spokojnej i zacisznej, gdzie można uciec od hałasu, poprzez popularne plaże, tętniące życiem, z bogatą infrastrukturą sportów wodnych, aż do plaż tropikalnych, porośniętych palmami. Wszystkie te plaże znajdziesz w Tajlandii, a co najważniejsze, łączy je jedno – piękno, niczym z rajskiego obrazka. Długie, piaszczyste plaże z turkusową wodą. Idealne miejsce na wypoczynek.

Kuchnia tajska

Być może miałaś już okazję posmakować orientalnej kuchni w jakiejś polskiej „tajskiej restauracji” jednak musisz pamiętać, że jest to kuchnia stworzona „pod gusta” europejczyków. Prawdziwa kuchnia tajska to prawdziwe bogactwo smaków i egzotycznych kombinacji np. słodko-kwaśnego lub słodkiego i pikantnego.

Jedzenie w Tajlandii odgrywa bardzo ważną rolę. Je się wszędzie i o każdej porze dnia, a zapachy jakie temu towarzyszą nie sprzyjają paniom, które planują odchudzanie.

Jednak w kuchni tajskiej jest też coś, co bywa bardzo kontrowersyjne, mianowicie, owady: wszelkiego rodzaju larwy, koniki polne, chrząszcze, karaluchy i inne dziwactwa mogą nie przejść przez gardło turysty z Europy. Chociaż, jak mówią, wszystkiego trzeba w życiu spróbować, więc może dźwięk chrupkiego żuczka na podniebieniu nie będzie aż taki zły:)

Religia

Większość społeczeństwa Tajlandii to wyznawcy buddyzmu. Przyjeżdżając chociażby do „Miasta Aniołów” – Bangkoku – można zauważyć wszechobecny kult bóstw. Świadczy o tym ogromna liczba świątyń (jest ich kilkaset w samej stolicy).

Wśród nich warta zobaczenia jest najstarsza świątynia Wat Pho, w której podziwiać można posąg leżącego Buddy, świątynia Wat Phra Kaeo z najsłynniejszą figurką Buddy w szmaragdowym kolorze oraz świątynia świtu – Wat Arun – z pięknymi porcelanowymi wieżyczkami. Liczne świątynie znajdują się także na wyspie Rattanakosin.

Bangkok to z jednej strony klimatyczne miasto o religijnej aurze, z ogromną liczbą świątyń, pełnych przepychu pałaców oraz muzeów. Z drugiej zaś strony to tętniąca życiem metropolia pełna nowoczesnych budynków i drapaczy chmur.