Marzysz o wakacjach, które zarówno ty, jak i twoja połówka będziecie wspominać przez długi czas? W takim razie udajcie się do bajecznej Tajlandii!

Miękki, niemalże biały piasek pod stopami, krystalicznie czysta, oceaniczna woda, niespotykane w naszym kraju dania rozpływające się w ustach, królewskie pałace, buddyjskie świątynie i cała masa innych atrakcji – tak w kilku słowach można opisać Tajlandię, określaną również mianem Krainy Uśmiechu. Jeśli poszukujesz miejsca na wakacje dla dwojga, to istnieje spora szansa, że to właśnie Królestwo Tajlandii będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Zanim jednak zaczniesz pakować walizki i rezerwować miejsce w hotelu, poznaj atrakcje niezwykłej Krainy Uśmiechu.

Tajlandia, wakacje i magia Bangkoku

Zdecydowana większość osób planujących wyjazd do Tajlandii decyduje się na zatrzymanie w Bangkoku, czyli stolicy kraju. Czy słusznie? Jak najbardziej, bowiem to właśnie Bangkok stanowi świetne wprowadzenie do zapierającej dech w piersi podróży po rejonach południowo – wschodniej Azji. Co zobaczyć w stolicy kraju? Miejscem, do którego warto udać się w pierwszej kolejności jest Wielki Pałac Królewski, na który składa się kompleks budynków. Na jego terenie znajdziemy zarówno budowle świeckie, jak i sakralne. Będąc na miejscu koniecznie udajcie się do świątyni Wat Phra Kaew, w której znajdziecie liczne figury i obrazy, w tym figurę wykonaną z zielonego jadeitu uznawaną za skarb narodowy Tajlandii.

Co jeszcze uprzyjemni zwiedzanie tak niezwykłego państwa jak Tajlandia? Wakacje we wspomnianym miejscu powinny w znacznej mierze uwzględniać zwiedzanie okolicznych świątyń, których nie brakuje w całej Krainie Uśmiechu. Wśród godnych uwagi budowli należy wymienić świątynię Wat Pho. W jej wnętrzu znajdziecie 46 metrowy posąg Odpoczywające Buddy, zdobione ceramiką słupy czterech królów, a także ponad 1000 innych przedstawień Buddy.

Pływające targi

Pływające targi stanowią swego rodzaju tradycję Tajlandii. Spora ilość takowych organizowana jest głównie z myślą o potrzebach turystów, czego efektem jest znaczne odejście od pierwowzoru opisywanych miejsc. Jeśli pragniecie zwiedzić prawdziwy, tradycyjny pływający targ to udajcie się na Taling Chan lub Bang Khu Wiang. Na każdym z nich będziecie mogli podziwiać łodzie po brzegi wypełnione egzotycznymi potrawami przyrządzanymi i podawanymi na miejscu. To prawdziwy raj dla wszystkich łasuchów i miłośników nowych smaków.

Rajskie wyspy i plaże

Czym jeszcze zaskakuje Tajlandia? Wakacje spędzane w tym miejscu już same w sobie stanowią prawdziwą atrakcję, zwłaszcza jeśli zatrzymaliście się w stolicy kraju. Niemniej jednak wcale nie musicie ograniczać się wyłącznie do Bangkoku. Wręcz przeciwnie! Miejscem idealnym na jednodniową przygodę może okazać się archipelag Ko Phi Phi i przynależna do niego wyspa Ko Phi Phi Leh. To właśnie tu kręcono „Niebiańską plażę” czyli słynny film z Leonardo DiCaprio w roli głównej.

Będąc na miejscu warto również wybrać się na plażę Lo Dalam na wyspie Ko Phi Phi Don oraz Lo Moo Dee bądź też Ao Toh Ko. Jeśli kochacie zwierzęta to punktem obowiązkowym będzie natomiast Małpia Plaża, którą często odwiedzają okoliczne… makaki. Małpki są przyzwyczajone do obecności turystów dlatego też nie zdziwcie się, jeśli zaczną prosić was o smakołyki.