Gdańsk to naprawdę wyjątkowe miejsce na mapie naszego kraju i można w nim spędzić wiele urlopów letnich, nie oglądając nawet połowy tego, co ma do zaoferowania. Niewiele osób może spędzić tam dużo czasu, bo zwyczajnie tego czasu nie ma. Na szczęście dzisiaj są możliwe już także szybkie wypady weekendowe, które pozwolą nam w połączeniu z wygodnymi apartamentami na poznanie najbardziej interesujących miejsc w Gdańsku. Co najlepiej jest zobaczyć i jak w zasadzie działają takie wyjazdy weekendowe?

Na weekend do Gdańska

Weekendowe wyjazdy do Gdańska to opcja nawet dla osób, które mieszkają u stóp gór. Jest to możliwe dzięki coraz lepszym połączeniom drogowym, jakie pojawiły się pomiędzy Gdańskiem i resztą kraju. W dużej mierze są to autostrady. Jeszcze łatwiej jest tam dolecieć samolotem. Tanie linie lotnicze zawiozą nas tam za grosze szybko i wygodnie, a potem odwiozą do domu.

Do tego dochodzą wygodne i tanie apartamenty, w których poczujemy się jeszcze lepiej niż we własnych domach. Wszystko to sprawia, że można naprawdę dobrze spędzić czas, nie wydać za wiele pieniędzy i uniknąć typowych problemów związanych z wyjazdami.

Co obejrzymy?

W Gdańsku jest oczywiście mnóstwo atrakcji turystycznych. Za najważniejsze z nich uchodzą:
I. Muzeum Bursztynu – Gdańsk to miasto wręcz uwielbiane przez miłośników bursztynów. Zwłaszcza po sztormach można tutaj znaleźć niesamowite okazy tak po prostu wyrzucone na brzeg morza. Takie widoki zapierają dech w piersiach. To w Gdańsku powstała słynna bursztynowa komnata i to tutaj tworzy się najpiękniejsze przedmioty z bursztynu. Warto dodać, że muzeum znajduje się w tak zwanym Zespole Przedbramia na ulicy Długiej. Jest to zabytek architektoniczny klasy zerowej, na który składają się systemy średniowiecznych fortyfikacji.
II. Dom Uphagena – większość polskich miast nie jest za ładna i związane jest to z tym prostym faktem, że nigdy nie miała zbyt zamożnych czy zaradnych mieszkańców. Gdańsk przez wieki był głównie niemieckim miastem, prosperował znakomicie i dowodem na to jest między innymi Dom Uphagena. Pełni on rolę mieszczańskiego muzeum, które prezentuje, jak na przestrzeni wieków żyli i mieszkali współcześni i historyczni już arystokraci.
III. Fontanna Neptuna – jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Gdańsku, gdzie po prostu trzeba sobie zrobić zdjęcie. Powstała ona już w 1633 roku, dzięki czemu narosło wokół niej wiele legend stanowiących obecnie dodatkowy smaczek.
IV. Ratusz Głównego Miasta – kolejna z wizytówek miasta. Czternastowieczny ratusz to wielka gotycko-renesansowa budowla, która zawsze pojawia się na fotografiach z tego miasta. Kiedyś faktycznie działały tutaj władze miasta, a dzisiaj mamy przede wszystkim fenomenalny punkt widokowy. Jego otoczenie często przyrównywane jest z placem Dożów w Wenecji.
V. Brama Żuraw – to największy symbol miasta dla obcokrajowców. Ten średniowieczny dźwig portowy wciąż jest czynny, chociaż wykorzystuje się go przede wszystkim do roli bramy miasta i atrakcji turystycznej.

Z Artykuł został przygotowany przez firmę Dom & House – Apartamenty specjalizującej się w wynajmie apartamentów w Trójmieście