Strona głównaWnętrzaZalety korzystania z pojemników próżniowych

  Zalety korzystania z pojemników próżniowych

  Wyrzucanie jedzenia to problem współczesnego świata. Sami Polacy (zgodnie z badaniami Federacji Banków Żywności) rocznie wyrzucają 2 miliony ton żywności, głównie tej przeterminowanej i niewłaściwie przechowywanej. Jeśli nie chcesz być częścią tej niechlubnej statystyki – zacznij już dziś używać pojemników próżniowych!

  Zalety pojemników próżniowych

  Pakowanie próżniowe jest relatywnie tanie, może być używane wiele razy i do różnych produktów. Zarówno produkty spożywcze jak i gotowe potrawy można w nich przechowywać znacznie dłużej, w lepszych warunkach i z zachowaniem smaku i aromatu – zwietrzenia kawy czy wina można uniknąć stosując właśnie próżnię…

  Jedzenie przechowywane bez powietrza dłużej zatrzymuje wilgoć (nie pobierając jej przy tym z otoczenia), nie obsycha i nie czerstwieje. Dodatkowo brak powietrza znacznie spowalnia rozwijanie się bakterii i pleśni – produkty spożywcze przechowywane w pojemnikach próżniowych zwyczajnie nie ma jak się zepsuć!

  Jak skuteczne są pojemniki próżniowe?

  Pojęcie „znacznie dłużej” może brzmieć mało wiarygodnie, dlatego mamy twarde dane – poniższe porównanie pokazuje, o ile dłużej można przechowywać różne produkty spożywcze bez pojemnika próżniowego i z jego zastosowaniem:

  Wołowina – 30-40 dni w pojemniku, 2-4 dni bez pojemnika

  Drób – 6-9 dni w pojemniku, 2-3 dni bez pojemnika

  Twarde sery – 40-60 dni w pojemniku, 15-20 dni bez pojemnika

  Surowe warzywa – 18-20 dni w pojemniku, 5 dni bez pojemnika

  Świeże owoce – 18-25 dni w pojemniku, 3-7 dni bez pojemnika

  Ugotowana zupa – 8-12 dni w pojemniku, 2-3 dni bez pojemnika

  Pieczone mięso – 8-12 dni w pojemniku, 2-3 dni bez pojemnika

  Pieczywo – 7-8 dni w pojemniku, 2-3 dni bez pojemnika

  Ciasta i ciastka – do 12 miesięcy w pojemniku, 2-3 dni bez pojemnika

  Wino – 20-25 dni zakorkowane korkiem próżniowym, 2-3 dni zaciśnięte ponownie korkiem

  Rodzaje pojemników próżniowych – jak wybrać mądrze?

  Pojemniki próżniowe można podzielić na 2 główne grupy: te z wbudowaną w wieczko pompką, te z pompką wpinaną na czas pompowania w wieczko. Pierwszy typ ma tę zaletę, że „wejście” w system przechowywania próżniowego jest tani i jeśli potrzebujesz 1-2 pojemników, powinien być najtańszym rozwiązaniem. Pojemniki w pompką jako osobnym elementem na początku kosztują więcej (przy pierwszym zakupie musisz kupić pompkę), ale później dokupowanie kolejnych pojemników to mniejsze obciążenie dla domowego budżetu – a jeśli pompka się zepsuje, spokojnie możesz kupić nową, zamiast wymieniać cały pojemnik.

  set3 seledyn korek

  Kompletny zestaw pojemników próżniowych Dafi kupisz już za niecałe 100zł! (link)

  Sama oferta pojemników próżniowych jest zaskakująco szeroka. Poza klasycznymi pudełkami(w kilku rozmiarach) znajdziesz próżniowe dzbanki do przechowywania świeżych soków, korki próżniowe do szczelnego zamykania butelek (idealnie nadają się do wina), specjalne płaskie pojemniki do przechowywania ciast i boxy wąskie i wysokie, odpowiednie do przechowywania makaronów.

  Dane do artykułu dostarczyła marka Dafi, produkująca pojemniki próżniowe Dafi Vacuum

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,925ObserwującyObserwuj