Niemowlak, zgodnie z definicją, to dziecko od urodzenia do roku życia. Jest to jeden z najważniejszych okresów w rozwoju dziecka. To wtedy kształtują się pierwsze nawyki oraz podstawy rozwoju umysłowego i fizycznego. Jako rodzic masz decydujący wpływ na to, jak ten rozwój będzie przebiegał. To od Twojej inwencji zależy czy wspomożesz dziecko w rozwoju, czy też nie.

W poniższym artykule przedstawimy kilka gier i zabaw, które pomogą Ci wspomagać rozwój dziecka w okresie niemowlęcym.

1. Zabawka, która sama się porusza, czyli migocząca Hula-Kula

Są takie zabawki dla dzieci, które potrafią wyjątkowo zainteresować malucha i zachęcić go do dalszej edukacji. Jedną z nich jest Migocząca Hula-Kula – zabawka edukacyjna stworzona z myślą o dzieciach, które stawiają pierwsze kroki.

Migocząca Hula-Kula posiada mechanizm, który wprawia ją w przypadkowy ruch, a połączenie efektów dźwiękowych i świetlnych bardzo mocno przyciąga uwagę. Twoje dziecko będzie mogło stawiać pierwsze kroki razem z ulubioną zabawką. Produkt posiada migoczące przyciski z cyferkami, które po wciśnięciu grają wesołe melodie. Zabawka rozwija wyobraźnię, wspomaga rozwój sensoryczny dziecka, a także jego umiejętności motoryczne.

2. Szczeniaczek uczniaczek, czyli zabawka interaktywna

Maskotka w kształcie pieska, która pod wpływem dotyku dziecka wydaje różne dźwięki oraz śpiewa piosenki z bogatego repertuaru, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Szczeniaczek może stać się najlepszym przyjacielem maluszka. Zabawka potrafi rosnąć razem z Twoją pociechą, gdyż dzięki technologii „Poziomy Nauki” dostosowuje edukacyjne treści do aktualnego etapu rozwoju dziecka. Poziomy składają się z trzech stopni:

  1. Odkrywanie (poziom do 6 miesiąca) – zabawka skupia się na dźwiękach i podstawowych słowach
  2. Zachęcanie (poziom do 12 miesiąca) – zabawka pobudza dziecko do działania
  3. Naśladowanie (poziom do 18 miesiąca) – produkt daje możliwość zabawy w odgrywanie ról

3. Kierownica małego Rajdowca

Zabawka edukacyjna, która umożliwia odgrywanie dziecku różnych ról. Twój maluch może odgadywać nazwy pojazdów, liczby oraz kolory, a szeroka gama wydawanych dźwięków pozwala na interakcję z urządzeniem. I to wszystko podczas zabawy jedną kierownicą! Ponadto, poprzez obracanie kierownicą, dziecko może rozwijać swoją koordynację ruchową. Najważniejszą funkcją tego urządzenia jest możliwość imitacji kierowania pojazdem, a mnóstwo przycisków oraz lusterka dodają zabawie realizmu.

Na koniec kilka słów…

Nieważne, na którą z trzech wyżej wymienionych zabawek się zdecydujesz. Dla Twojego dziecka i tak najcenniejszą zabawą jest spędzenie czasu ze swoim rodzicem. Tego nie zastąpi mu żadna zabawka.