Zbliżają się wyczekane wakacje. Wiele osób właśnie na ten czas planuje remont czy odświeżenie mieszkania. Mamy wtedy wiele nowej energii i mnóstwo pomysłów, które wreszcie możemy zacząć wprowadzać w życie…

Pragniemy by nasze otoczenie, nasza przestrzeń mieszkalna wraz z nami „odżyła” po zimie i odzwierciedlała naszą, na nowo obudzoną kreatywność. Chcemy wreszcie mieć nową, świeżą kuchnię, zmienić wystrój łazienki albo marzy nam się modna aranżacja salonu. W poszukiwaniu inspiracji przeglądamy magazyny wnętrzarskie, biegamy po sklepach z wyposażeniem wnętrz lub naradzamy się z rodziną i znajomymi. Zaczynamy planować, jak to wszystko zorganizować. Liczymy koszty. Czasem ogarnia nas euforia, czasem zwątpienie, czy to się w ogóle może udać.

Wakacje to również okres sporego zainteresowania usługami projektowymi. Wiele osób bowiem zdaje sobie sprawę z tego, że remont nie jest łatwą sprawą. Aby oszczędzić sobie zbytecznych stresów i nie zepsuć sobie wakacyjnych miesięcy warto pomyśleć nad skorzystaniem z pomocy architekta wnętrz. Doświadczony projektant przeprowadzi nas bezboleśnie przez wszystkie etapy remontu. Jeśli zgłosimy się do sprawdzonej pracowni, np. do Projekt MIMO, która realizuje zlecenia na aranżacje wnętrz w całym kraju, nie będziemy żałować wydanych pieniędzy.

kobietawielepiejsm

Przyjmijmy więc, że naszym planem na tegoroczne wakacje jest np. nowa aranżacja salonu. Decydujemy się zwrócić o pomoc do projektanta. Na początku architekt przeanalizuje nasze potrzeby i upodobania. Warto nakreślić mu, jak wygląda nasz zwykły dzień, jakie mamy sposoby na spędzanie wolnego czasu w domu, jakie funkcje powinien łączyć w sobie nasz pokój dzienny. Czy będzie to tylko miejsce odpoczynku z wygodnymi meblami i zestawem rtv, czy może także czytelnia z biblioteczką, a może powinna się tam zmieścić również jadalnia? Zazwyczaj salon musi pomieścić w sobie kilka funkcji, bywa nawet gościnną sypialnią. Jak to rozwiązać nie zagracając jednocześnie pomieszczenia? Architekt będzie umiał zgrabnie wybrnąć z tego niełatwego zadania. Na podstawie informacji, jakie przekażemy projektantowi, będzie on mógł także dobrać styl i charakter urządzanego wnętrza. Co za tym idzie – kolorystykę, materiały wykończeniowe, tkaniny dekoracyjne (np. obicia mebli, firany, zasłony) czy tapety. Bardzo ważny, ale często problematyczny dla tych, którzy sami próbują się zmierzyć z aranżacją wnętrz, bywa dobór odpowiedniego oświetlenia z przebogatej oferty rynkowej. Projektant pomoże nam dokonać wyboru w tym ogromie możliwości i zadba o to, żeby lampy były nie tylko piękne, ale i w ciekawy sposób oświetlały nasz salon, dodając mu uroku. Jeśli pragniemy ozdobić nasze pomieszczenie obrazami lub, coraz modniejszymi obecnie, grafikami, możemy liczyć na pomoc architekta wnętrz w ich odpowiednim wyeksponowaniu. Oczywiście ułatwi nam on również dobór mebli i dodatków. Kierując się swoim doświadczeniem, doradzi nam wygodne i solidne kanapy, fotele czy krzesła, wybrane spośród mnóstwa dostępnych w sprzedaży. Dobierze efektowne, ale funkcjonalne szafki lub komody na sprzęt rtv, płyty czy książki. Wreszcie postawi przysłowiową „kropkę nad i” poprzez wybór drobnych, ale wiele wnoszących dodatków, jak na przykład poduszek dekoracyjnych, dywanów lub roślin pokojowych.

Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz odnowiony salon będzie się prezentował jako spójna i harmonijna całość, a przy tym będzie funkcjonalny i wygodny. Z radością będziemy w nim celebrować wspólne chwile z rodziną i z dumą będziemy zapraszać tam gości.