Szkoły oferujące lekcje tańca posiadają szeroki wybór kursów zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych tancerzy. Wśród nich warto wymienić nie tylko zajęcia uczące kroków klasycznych tańców towarzyskich, takich jak walc, tango czy fokstrot, ale też te, które pozwalają opanować nieco bardziej egzotyczne style latynoamerykańskie, zwłaszcza cieszący się ostatnio dużą popularnością taniec latino solo. Jeśli jeszcze o nim nie słyszałaś, czas nadrobić braki.

Czym charakteryzuje się latino solo?

Latino solo to taniec łączący elementy różnych stylów, przede wszystkim salsy, rumby, cha-chy i paso doble. Jest niezwykle żywiołowy, dynamiczny i pełen pasji, dzięki temu pozwala na nieograniczoną ekspresję emocji i dobrą zabawę na parkiecie. To, co najbardziej wyróżnia go spośród innych stylów tanecznych, w tym wymienionych wyżej tańców latynoamerykańskich, to fakt, że latino solo tańczy się indywidualnie, czyli bez partnera. Na kurs latino solo nie można się więc zapisać w parze.

Komu warto polecić kurs tego tańca?

Kurs tańca latino solo odbywający się w k-polanski.com skierowany jest do kobiet, a w szczególności kobiet o gorącym temperamencie i kokieteryjnym usposobieniu, które lubią podkreślać swój seksapil lub chcą się nauczyć właściwego nim operowania. Jeśli ten opis do Ciebie pasuje, na pewno pasować okaże się też taniec. Pamiętaj tylko, że choreografie w latino solo, podobnie jak w innych stylach latynoamerykańskich mają bardzo dynamiczne tempo, wykonuje się w nich wiele szybkich ruchów, skoków i obrotów, dlatego kurs tańca tego typu jest dość wymagający fizycznie. Nie oznacza to, że musisz być wysportowana, żeby się na niego zapisać, ale z pewnością przyda Ci się dobra kondycja.

Jak wygląda kurs latino solo?

Kurs latino solo trwa kilka miesięcy i obejmuje kilkanaście około godzinnych zajęć w grupie, w trakcie których uczestniczki poznają coraz bardziej skomplikowane kroki i opanowują kolejne elementy choreografii. Za każdym razem lekcje poprzedza krótka rozgrzewka w postaci paru prostych ćwiczeń rozciągających, kończy się je natomiast zestawem ćwiczeń relaksacyjnych. W ten sposób przygotowuje się mięśnie i stawy do aktywności, zwiększając ich elastyczność i jednocześnie zmniejszając ryzyko kontuzji, a następnie się je rozluźnia przyspieszając proces ich regeneracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj