Spódnica ołówkowa jest to prosta, wąska spódniczka . Zdarzają się również wersje lekko zwężane do dołu. Spódnica ołówkowa nie powinna być krótka, Idealna jej długość to długość za kolano.
Czemu taka nazwa? To proste spódnica ołówkowa swoim kształtem przypomina ołówek. Jest wąska i prosta. Spódnica ołówkowa nazywana jest jeszcze tulipanem, gdyż jej kształt bardzo przypomina ten wdzięczny kwiat.
Pierwsza spódnica ołówkowa powstała jeszcze przed I Wojną Światową. Dopiero w latach 40 spódnica ołówkowa została rozpowszechniona i unowocześniona dzięki znanemu na całym świecie projektantowi Christianowi Diorowi. Jedną z największych entuzjastek tego typu spódnic była sama Marylin Monroe.
Spódnica ołówkowa jest jedną z najbardziej zmysłowych części damskiej garderoby. Ta kultowa spódnica w niesamowity sposób uwydatnia talię i linię bioder. Dzięki niej poczujesz się niezwykle kobieco, seksownie i elegancko.
Dla kogo spódnica ołówkowa?
Spódnica ołówkowa idealnie sprawdzi się u pań o figurze klepsydry bądź gruszki. Taki krój podkreśli kobiece kształty i wbrew pozorom nie poszerzy Twojej sylwetki. Jeżeli zaś masz masywne lub krzywe łydki niestety musisz zrezygnować z tego kroju ponieważ niekorzystnie wpłynie na Twoją sylwetkę.
Z czy najlepiej połączyć spódnicę ołówkową?
- Nieodłącznym elementem spódnicy ołówkowej są szpilki. W takim zestawieniu spódnica wypada najkorzystniej.
- Spódnicę ołówkową możesz połączyć z bluzką koszulową.
- Na co dzień możesz połączyć ją z męskim płaszczem.
- Na spotkanie z przyjaciółmi możesz połączyć ją z bardzo modnym w tym sezonie krótkim topem.
- W połączeniu z kardiganem, kolorowym swetrem czy żakietem również wypadnie idealnie.
- Najlepsze połączenie i modowy must have tego sezonu to spódnica ołówkowa, męska koszula i niebotycznie wysokie szpilki.