Jeszcze jakiś czas temu osoby, szukające lamp, lampeczek, kinkietów i plafonów w pierwszej kolejności kierowały swoje kroki do tradycyjnych, stacjonarnych salonów oświetlenia.

Jednak wraz z dynamicznym rozwojem internetu i technologii cyfrowych, ogromną popularność zdobyły sklepy internetowe.

Czy warto w nich kupować? Sprawdźmy.

Rozwój internetowego handlu to naturalny skutek postępu technologicznego. Kupowanie za pośrednictwem internetu jest szybkie, wygodne i bardzo komfortowe w przeciwieństwie do tradycyjnych zakupów.

Nie da się bowiem ukryć, że stanie w długich kolejkach do kasy, szukanie miejsca na zatłoczonym parkingu centrum handlowego czy konieczność dojazdu do zlokalizowanego na 2 końcu miasta salonu nie należą do przyjemnych. Zwłaszcza, jeśli masz za sobą stresujący dzień w pracy, a Twoim jedynym marzeniem jest długa, aromatyczna kąpiel i błogi sen.

Zakup lamp przez internet

Wielu klientów obawia się zakupów przez internet. Zwłaszcza, jeśli ich przedmiotem są produkty tak delikatne i kruche, jak lampy. Obawy te są jednak mocno przesadzone.

Pamiętaj, że renomowany sklep internetowy (np. Sklep Ardant.pl) nie może pozwolić sobie na „wpadki”. Zakupiony towar jest więc pakowany i przewożony z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa.

Zalety internetowych zakupów

Jedną z kluczowych zalet kupowania przez internet są konkurencyjne ceny lamp. Koszty prowadzenia internetowego salonu oświetlenia są bowiem zdecydowanie niższe niż koszty utrzymania tradycyjnego sklepu. Choćby z uwagi na brak konieczności wynajmu przestronnego lokalu (a nierzadko również powierzchni magazynowej) i zatrudniania personelu. Kupując w sklepie internetowym często omijasz także całą siatkę dystrybucyjną w postaci hurtowników i dystrybutorów. Zamawiając towar wprost od producenta, właściciel sklepu internetowego może zaproponować klientom naprawdę atrakcyjne ceny.

Ogromnym walorem zakupów online jest również szeroki asortyment. W internetowym salonie oświetlenia obejrzysz setki, a nawet tysiące lamp stojących, wiszących, podłogowych, kinkietów i plafonów. Wiele z nich to modele niedostępne w tradycyjnych sklepach. Kupując przez internet, możesz mieć pewność, że znajdziesz dokładnie taką lampę, jakiej szukasz. Nawet, jeśli Twoje oczekiwania są bardzo specyficzne i niestandardowe.

Chcesz zobaczyć lampę przed zakupem?

Jeśli zależy Ci na tym, aby przed dokonaniem zakupu zobaczyć lampę, poszukaj wybranego modelu w stacjonarnym sklepie. Jeśli nie jest dostępna w tradycyjnej sprzedaży, poproś o pomoc… internet. Wpisując w wyszukiwarkę jej nazwę, znajdziesz nie tylko przykłady aranżacji z udziałem konkretnego modelu, ale nierzadko również filmy czy tzw. zdjęcia „real life”, wykonane przez właścicieli.

Pamiętaj także, że jeśli lampa nie spełni Twoich oczekiwań, możesz ją zwrócić. Zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem masz na to 14 dni. Warto w takim przypadku poznać metody doboru lamp do domu lub konkretnych pomieszczeń by nie narażać się na koszty. Szukaj aranżacji, zdjęć na forach, Instagramie i innych serwisach. 

Nie sugeruj się tylko ceną, a postaw na jakość i producenta.