Jak oszczędzać z DIY?

    -

    Dekoracje wnętrz, meble, a nawet całe remonty – wszystko możesz zrobić sama. A gdy weźmiesz sprawy w swoje ręce szybko zauważysz, że z jednej strony oszczędzasz, z drugiej – tworzysz niebanalne aranżacje w swoim domu. Podpowiadamy, jak dać się ponieść idei samodzielnej renowacji i utrzymać budżet w ryzach!

    Zacznij małymi krokami

    Brzmi jak banał, jednak niejedna z nas (po obejrzeniu kilku godzin tutoriali i artykułów) postanowiła obkupić się w narzędzia i z marszu wykonać renowację babcinego fotela. Efekt zapewne był daleki od oczekiwań i zostajesz po takiej akcji ze zbędnym sprzętem i niefunkcjonalnym meblem. Dlatego chłoń poradniki jak gąbka, jednak najpierw wykonuj tylko te projekty, które nie wymagają dużych nakładów. Odmalowanie komody i wymiana uchwytów nada meblowi drugie życie, a Ty nie będziesz musiała się martwić, że zmarnujesz cenne narzędzia i materiały.

    Planuj budżet

    ZAWSZE przed rozpoczęciem projektu rozpisz sobie plan, w którym zawrzesz szczegółowy budżet – nawet orientacyjne kwoty pozwolą wstępnie ocenić, czy możesz sobie na daną renowację czy przebudowę pozwolić. W kosztorysie uwzględniaj nie tylko materiały, ale i ewentualne nieprzewidziane wydatki (szpachlówki do drewna, kołki, kleje – nigdy nie wiadomo, co wyskoczy po drodze).

    Nie bój się kompromisów

    Oczywistym jest, że autentyczne krzesło-medalion będzie pięknym akcentem we wnętrzu, jednak znalezienie odpowiednio taniej konstrukcji może być problematyczne. Dlatego bądź gotowa na kompromisy i podchodź do zakupów elastycznie. Być może właśnie teraz na portalu z ogłoszeniami lokalnymi ktoś próbuje się pozbyć imitacji Twojego wymarzonego mebla i po odpowiednich przeróbkach za ułamek ceny zdobędziesz coś, co niemal idealnie pasuje do Twojej wizji?

    jak oszczedzac z diy srodek

    Oszczędzaj, ale nie bądź skąpa

    Przy zakupie narzędzi (zwłaszcza elektrycznych) sprawdza się powiedzenie, ze skąpy płaci dwa razy. Dlatego staraj się kupować tylko te narzędzia, które będą niezbędne do różnych projektów (i nie, 3 rodzaje szlifierek raczej Ci się nie przydadzą…), a w pozostałych przypadkach upewnij się, czy nie istnieje prostszy, manualny odpowiednik urządzenia stosowanego w obejrzanym kilka dni temu filmiku.

    Gdy już jednak zdecydujesz się na zakup, sięgaj po produkty ze średniej półki. Sprawdź opinie i wybierz te narzędzia, które dają gwarancję, że wytrzymają dłużej niż do pierwszego uruchomienia.

    Nie przepuszczaj okazji

    Czasem zdarzy się, że natrafisz na nieprzyzwoicie atrakcyjną ofertę. Bywa, że ktoś sprzedaje ikonę designu (jak PRL-owskie fotele Chierowskiego) za cenę znacznie niższą niż rynkowa – i lepiej takiej okazji nie odpuścić. Nawet jeśli w danej chwili nie masz niezbędnej gotówki, lepiej skorzystać z niewielkiej pożyczki online w 15 minut (jak popularny Vivus), niż przez kolejne tygodnie odchorowywać przegapioną okazję. Pamiętaj jednak, że każda pożyczka musi być prędzej czy później zwrócona, więc nie dawaj się ponieść!

    Z właściwym podejściem realizowanie projektów DIY może być połączeniem przyjemnej rozrywki z oszczędnym meblowaniem i dekorowaniem mieszkania – dlatego już teraz złap za pędzel i zacznij ćwiczyć!

    Udostępnij ten artykuł

    Ostatnie posty

    Ostatnie komentarze

    Nina NA Endometrioza