Wilgoć w domu zagraża zdrowiu ludzi i zwierząt narażonych na styczność z niepożądanymi efektami jej obecności. Może przyczyniać się do alergii i problemów z układem oddechowym oraz ogólnego obniżenia odporności całego organizmu. Pleśń na ścianach i suficie oraz niszczenie tynku to z kolei tylko nieliczne przykłady destrukcyjnego działania wilgoci w domu. Jak zatem skutecznie stawić czoła niechcianemu gościowi?

Kiedy na zapobieganie wilgoci jest za późno

Oczywiście, w przypadku wilgoci, lepiej zapobiegać niż leczyć. Odpowiednia izolacja budynku czy sprawna wentylacja to klucz do tego, aby zapomnieć, jak nieprzyjemne konsekwencje przynosi pojawienie się wilgoci w domu. Optymalnej cyrkulacji powietrza nie sprzyjają szczelnie zamknięte drzwi czy okna z plastiku. Do tego codzienne czynności, takie jak kąpiel, gotowanie bądź pranie, również przyczyniają się do zwiększenia stopnia wilgotności w zamkniętych murach. Para wodna czy drobne kropelki przy sprzyjających warunkach błyskawicznie potrafią doprowadzić do wykwitów szkodliwej pleśni czy grzybów. Jeśli wszystkie środki zapobiegawcze zawiodą i nie sposób uniknąć problemu wilgoci, pozostaje przejść do planu B i sięgnąć po sprawdzone metody walki z wrogiem przez duże „W”.

Sprawdzony, naturalny sposób na wilgoć w domu

Doraźnym i skutecznym sposobem na poradzenie sobie z wilgocią w domu jest pochłaniacz powietrza. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów rozwiązań, jednak za najlepiej spisujący się uchodzi silikażel. Dlaczego? Silikażel to środek pochodzenia naturalnego, całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Znany też jako żel krzemionkowy, występuje w postaci twardych, porowatych granulek. Posiada doskonałe właściwości absorbujące wilgoć, dlatego znakomicie zdaje egzamin wszędzie, gdzie zachodzi potrzeba osuszenia przedmiotów czy pomieszczeń. Z uwagi na to, że wilgoć występuje w mniejszym lub większym stopniu, warto sięgnąć po odpowiednią ilość silikażelu. W zależności od warunków i przeznaczenia, optymalny dobór ułatwia żel krzemionkowy pakowany do woreczków w wielu rozmiarach. Małe saszetki uporają się z miejscowym, niewielkim zawilgoceniem. Większa ilość pochłaniacza będzie konieczna w przypadku poważnej wilgoci. Napełnione woreczki wystarczy rozłożyć w miejscach występowania wilgoci lub ryzyka jej pojawienia się, aby wkrótce przekonać się w praktyce, jak niezawodnym rozwiązaniem jest silikażel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj