Smagane wiatrem, narażone na wahania temperatur i przesuszonego powietrza. Dla skóry ust nastał trudny okres. Bez odpowiedniej ochrony, nawet te najbardziej zadbane zaczną pierzchnąć i łuszczyć się. Podpowiadamy, jak pielęgnować usta, aby szybko je nawilżyć i wygładzić, przywracając im piękny wygląd. 

Skóra ust – dlaczego tak szybko ulega przesuszeniu?

Skóra ust pozbawiona jest gruczołów łojowych i ma bardzo cienką warstwę rogową, dlatego jest słabiej chroniona przed utratą wody i działaniem czynników zewnętrznych. Brak odpowiedniej bariery ochronnej sprawia, że usta intensywnie reagują na zmiany temperatur i wilgotności. Problem przesuszonych i spierzchniętych warg dotyka nas szczególnie zimną. A brak odpowiedniej pielęgnacji jedynie ten problem pogłębia. 

Co robić, gdy twoje usta łuszczą się, a suche odstające skórki uniemożliwiają wykonanie dokładnego makijażu?  Postaw na intensywne nawilżenie i odżywienie. Zacznij jednak od odpowiedniego oczyszczenia i delikatnego peelingu skóry ust.

Demakijaż i oczyszczanie – stawiaj na delikatność!

Dokładny demakijaż i oczyszczenie skóry to podstawa codziennej pielęgnacji twarzy. Nie inaczej jest z ustami. Jeśli twoje usta są już przesuszone i spierzchnięte – unikaj kosmetyków myjących silnie odtłuszczających. Postaw na bardzo delikatne formuły zawierające oleje i masła roślinne, które poza usunięciem wszelkich zabrudzeń, zadbają o kondycję ust. Świetnym wyborem będą olejki lub masełka do demakijażu, takie jak np. Masło do demakijażu FaceBoom SuperStar.

Jak zadbać o skórę ust zimą?

Fot. Masło do demakijażu FaceBoom SuperStar, cena: ok. 24 zł

Skutecznie rozpuszcza nawet wodoodporny makijaż, a przy tym jest delikatny dla skóry. Kompozycja oleju babassu, masła kakaowego, masła mango i shea nawilża, odżywia, regeneruje skórę, sprawia, ze staje się ona miękka, wygładzona i ukojona. 

Jak zadbać o skórę ust zimą?

Fot. Hydrofilna oliwka w żelu do oczyszczania i demakijażu Total Revital Solution, cena: ok. 39 zł

Doskonale usuwa zanieczyszczenia, nadmiar sebum i makijaż. Żelowa formuła po połączeniu z wodą zamienia się w delikatną piankę – przyjazną dla bariery ochronnej naskórka. W jej składzie znajdziesz endemiczna alga niebieska LANABLUE, o silnych właściwościach regeneracyjnych, olej ze słodkich migdałów, masło mango i masło shea, które nawilżają, odżywiają i wzmacniają płaszcz ochronny naskórka.

Peeling ust – sposób na odstające skórki

Chociaż skóra na ustach jest bardzo delikatna to jednak również ona potrzebuje złuszczenia. Dlatego, jeśli zauważysz suche, odstające skórki – nie odrywaj ich! To jedynie pogorszy kondycję ust, a dodatkowo drobne ranki to otwarta droga dla bakterii i wirusów, które mogą się przedostać do organizmu. Odpowiednio dobrany peeling pomoże wygładzić usta i pozbyć się tych niechcianych, suchych skórek, a za razem przygotuje skórę pod aplikację odżywczego balsamu lub maski. 

Jak zadbać o skórę ust zimą?

Fot. Intensywnie odżywczy peeling do ust FaceBoom, cena: ok. 17 zł 

To peeling cukrowy stworzony z myślą o delikatnej skórze ust. Ma bardzo przyjemną, kremową konsystencję i delikatny słodki zapach. Zawarta w nim kompozycja olejów: abisyńskiego, babassu, z orzecha brazylijskiego i oleju z awokado regeneruje i odżywia skórę. Skrobia ryżowa, betaina i kalamina koją, łagodzą podrażnienia i dostarczają dawkę nawilżenia skórze. 

Jak używać peelingu do ust?

Nałóż grubą warstwę peelingu na wargi i opuszkami palca delikatnie masuj skórę przez ok. 2-3 minuty. W przypadku peelingi w formie pomadki wystarczy, ze sztyftem przejedziesz kilkakrotnie po ustach, a pozostałe na ustach drobinki usuniesz ze skóry za pomogą wacika. 

Beauty tip: Przed nałożeniem matowej pomadki warto zastosować peeling do ust. Na gładkich, nawilżonych ustach makijaż będzie się prezentował idealnie, a pomadka dłużej utrzyma się na ustach.   

Nawilżenie i natłuszczenie – must-have zimowej pielęgnacji

Skóra ust bardzo łatwo traci wodę i się odwadnia, co dodatkowo nasila skłonność do podrażnień. Stosując balsamy do ust, wzbogacone o naturalne oleje i masła roślinne tworzymy cieniutki film – „tarczę” chroniącą wrażliwą skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i zatrzymującą wilgoć wewnątrz naskórka.  Balsamy i pomadki ochronne bardzo często są wzbogacane o witaminę A i E – co przyspiesza regenerację naskórka i znacznie poprawia jego elastyczność.

Jak zadbać o skórę ust zimą?

Fot. Intensywnie nawilżający balsam do ust FaceBoom Basic, cena: ok. 17 zł

Ten balsam do ust efektywnie nawilża skórę, jednocześnie chroniąc ją przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych takich, jak wiatr czy suche powietrze. Wszystko za sprawą wyjątkowej kompozycji olejów roślinnych: babassu, oleju z pestek malin, ze słodkich migdałów, oliwa z oliwek oraz masło shea, które nawilżają, odżywiają, regenerują i wygładzają skórę. A wzbogacenie formuły o kalaminę pomaga złagodzić podrażnienia. Balsam może być stosowany jako błyszczyk lub balsam w ciągu dnia, albo intensywnie nawilżająca i odżywiająca maska na noc.

W przypadku bardzo suchych i popękanych ust warto korzystać także z intensywnie działających masek. To produkty ukierunkowane na intensywne nawilżenie i odżywienie, a także mocną regenerację, które szybko przyniosą podrażnionej i przesuszonej skórze.

Beauty tip: Jeśli nie masz pod ręką odpowiedniego balsamu czy maseczki do ust skorzystaj z naturalnej maseczki z miodu. To prawdziwa bomba witaminowa, która skutecznie odżywi i zregeneruje usta, a dodatkowo ukoi podrażnienia. 

Pamiętaj, pękające, przesuszone usta mogą być oznaką odwodnienia lub braku witamin, dlatego nawet zimą nie zapominaj o odpowiedniej ilości wody i diecie bogatej w witaminy, w szczególności witaminę A i E. 

Czego unikać zimą, jeśli zależy ci na gładkich i miękkich ustach:

  • Oblizywanie ust powoduje ich większe przesuszenie, a zawarte w ślinie enzymy trawienne dodatkowo wpływają na pogorszenie kondycji skóry warg.
  • Przy mocno spierzchniętych, popękanych ustach unikaj pikantnych i bardzo słonych potraw – sól wyciąga wodę z komórek skóry, a dodatkowo działa drażniąco na podrażnienia.
  • Unikaj pomadek do ust zawierających mentol, kamforę czy alkohol – mogą działać drażniąco i wysuszająco na skórę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj