Kosmetyki do cery naczynkowej powinny uszczelniać naczynia krwionośne, aby przynieść ukojenie delikatnej cerze, chronić ją i łagodzić rumień. Sprawdź, jakie składniki powinny zawierać produkty wzmacniające skórę z tendencją do występowania pajączków.
Cienka, delikatna, reaktywna i skłonna do podrażnień – taka jest cera naczynkowa. Teleangiektazje, czyli pajączki naczyniowe to nieestetyczne defekty uwarunkowane genetycznie, które często jej towarzyszą. Jeśli nie zapewnimy jej odpowiedniej ochrony przed wpływem szkodliwych czynników, zmiany mogą się zaostrzyć i zwiększyć swoją rozległość. Dlatego kluczowe w codziennej pielęgnacji będą odpowiednie produkty. Jakie kosmetyki do cery naczynkowej wybierać i na co zwracać uwagę?
Kompleksowa pielęgnacja cery naczynkowej
Ponieważ największym problemem tego typu skóry są pękające naczynka, kosmetyki dedykowane mają im przeciwdziałać i łagodzić ewentualne objawy w postaci zaczerwienienia czy pieczenia. Umożliwia im to odpowiedni skład dostosowany do potrzeb takiej skóry, aby ją odpowiednio oczyszczać, regenerować i chronić. Działanie komponentów niewątpliwie wzmocnią w codziennej pielęgnacji serie kosmetyczne, jakie proponuje sklep https://beautikon.com/collections/skora-naczynkowa. Chodzi o kompleksowość – kosmetyki do cery naczynkowej, aby mogły zwiększyć swoją skuteczność i zapewnić odpowiednie wsparcie skórze wrażliwej, potrzebują uzupełnienia innych produktów. Dobrze, aby taka linia objęła:
- delikatne żele myjące,
- mleczko do twarzy oraz płyn micelarny jako codzienny rytuał,
- krem z filtrem ochronnym oraz witaminą C,
- serum – krem wodny,
- peeling enzymatyczny stosowany 1-2 razy w tygodniu,
- maseczki.
Jaki skład powinny mieć dobre kosmetyki do cery naczynkowej?
Dobry produkt, czy to krem, czy maseczka powinien wzmacniać ścianki żył krwionośnych i warto szukać takich, które spełnią te kryteria. Poniżej prezentujemy składniki, jakie powinny posiadać dobre kosmetyki do cery naczynkowej i warto ich szukać w drogeriach, aby mieć pewność, że poprawią kondycję Twojej skóry:
- ekstrakty roślinne – stanowią składniki aktywne (wyciąg z żurawiny, wyciąg z kasztanowca, wyciąg z arniki górskiej, z żurawiny, z miłorzębu japońskiego) i najskuteczniej wzmacniają ściany naczyń,
- diosmina – organiczny związek, który poprawia mikrokrążenie,
- hesperydyna – siostra diosminy, która doskonale łagodzi podrażnienia i redukuje zaczerwienienia,
- witamina C – stymuluje produkcję kolagenu, z którego zbudowane są ścianki naczyń, przez co zwiększa ich elastyczność,
- pantenol, alantoina, aloes – jako składniki dodatkowe wzmocnią ochronę i złagodzą podrażnienia lub zaczerwienienia.