Sekretem pięknej, zdrowej i promiennej skóry jest wieczorny demakijaż. Starannie wykonany, ułatwi skórze swobodne oddychanie i regenerację podczas snu. Nawet jeśli nie malujecie się na co dzień, nie możecie o nim zapominać. Dlaczego? Bo zbierające się w ciągu dnia zanieczyszczenia, bakterie, pot i nadmiar sebum bardzo obciążają skórę i przyczyniają się do powstawania nieestetycznych zaskórników i krostek. Pamiętajcie, że nawet najdroższy krem nie przyniesie oczekiwanych efektów, jeśli Wasza skóra nie będzie wystarczająco czysta.

Demakijaż twarzy

Do usunięcia makijażu ze skóry, a także do pozbycia się z niej wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń najlepiej stosować specjalnie do tego przeznaczone kosmetyki. W zależności od preferencji, możecie sięgać po mleczko do demakijażu, śmietankę, żel lub piankę. Pamiętajcie, aby przy wyborze preparatu kierować się głównie typem skóry. Innego bowiem kosmetyku potrzebuje skóra sucha, a innego tłusta lub mieszana. Do demakijażu twarzy odradza się stosowanie tradycyjnych mydeł. Nie dość, że nie są w pełni skuteczne, to na dodatek mogą podrażniać i przyczyniać się do wysuszania skóry.

Najbardziej polecanymi produktami do demakijażu twarzy są mleczka. To w nich znajduje się najwięcej składników nawilżających i to one są najbardziej przyjazne skórze. Delikatna formuła mleczka skutecznie natłuszcza skórę i efektywnie ją oczyszcza. Mleczka są niezwykle wygodne w użyciu. Doskonale spisują się w domu, jak i w podróży. Zazwyczaj niewielką porcję kosmetyku wmasowuje się w skórę twarzy, a następnie jego nadmiar usuwa przy pomocy wacika. Czynność powtarza się do momentu, aż ostatni wacik będzie zupełnie czysty. Ale uwaga! Osoby ze skórą tłustą powinny zrezygnować z mleczka na rzecz delikatnej pianki lub żelu oczyszczającego. Skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień poleca się płyny micelarne. Mimo, że są delikatne, skutecznie rozpuszczają nawet wodoodporne kosmetyki.

Z pianką lub żelem postępuje się podobnie, jak z mleczkiem. Najpierw wmasowuje się je okrężnymi ruchami w delikatnie wilgotną skórę, a dopiero później spłukuje letnią wodą. Aby upewnić się, że wybrane kosmetyki do demakijażu poradziły sobie z usunięciem makijażu i zanieczyszczeń, możecie sięgnąć po tonik. Preparat dodatkowo odświeży skórę i przywróci jej naturalny odczyn pH.

Więcej odnośnie mleczka do demakijażu znajdziesz na nivea.pl.

Demakijaż oczu

Okolice oczu są szczególnie wrażliwe, dlatego też demakijaż oczu powinien być wykonany wyłącznie przy pomocy preparatów do tego przeznaczonych. Jeśli malujecie oczy wodoodpornym tuszem, obowiązkowo wybierzcie płyny dwufazowe. Zawarty w nich olej idealnie poradzi sobie z trwałym kosmetykiem. Jeśli skóra pod oczami wykazuje tendencje do wysuszania się, sięgnijcie po delikatne mleczka do demakijażu. Nie tylko pomogą pozbyć się kosmetyków z oczu, ale również delikatnie nawilżą i odżywią skórę pod oczami.

Wykonując demakijaż oczu należy pamiętać o jednym – aby zbyt mocno nie trzeć i nie szarpać skóry pod oczami. Najlepiej jest przyłożyć do oka płatek kosmetyczny nasączony preparatem oczyszczającym, odczekać kilka sekund i dopiero później delikatnym ruchem zmyć tusz i cienie. Zawsze przesuwajcie płatek od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. W celu usunięcia tuszu z dolnych rzęs, należy przyłożyć wacik nasączony kosmetykiem do włosków i ruchem skierowanym w dół przemyć rzęsy.