Depilacja laserowa to szybki i skuteczny sposób na usunięcie niepożądanego owłosienia z wybranych partii ciała. Wystarczy zaledwie kilka serii, aby pozbyć się niepożądanych włosków raz na zawsze. Metoda ta stanowi alternatywę dla nieefektywnych depilatorów, wosków i maszynek do golenia, które nadmiernie podrażniają skórę.

Depilacja Laserem Vectus

Jednym z najlepszych urządzeń do walki z nadmiarem owłosienia jest Laser Vectus. Ten innowacyjny sprzęt korzysta z technologii opracowanej przez naukowców Harvard University. Vectus to bezpieczny laser diodowy, który emituje wiązkę o długości 810 nm. Oddziałuje ona na cebulkę włosa za sprawą procesu fototermolizy selektywnej. Laser wpływa bezpośrednio na komórki barwnikowe, zatrzymując zdolności mieszka włosowego do wzrostu. Vectus wyróżnia się obecnością wbudowanej technologii Skintel, która określa poziom obecnej w skórze aktywnej melaniny. Pomiary te pozwalają urządzeniu na samodzielne dopasowanie optymalnej mocy depilacji, co podnosi skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Laser Vectus posiada ponadto funkcję Photon Recycling. Technologia ta korzysta ze światła odbitego przez skórą, co niweluje ryzyko poparzenia. Miejsca poddawane depilacji schładzane są komfortową nakładką Advanced Contact Cooling.

foto1 4

Skuteczność depilacji laserowej

Według statystyk Laser Vectus jest w stanie usunąć nawet 95 proc. z miejsca poddawanego depilacji. Ocalałe 5 proc. to włosy, które podczas zabiegu nie znajdowały się w fazie wzrostu. Laser nie wpływa na ich cebulki, przez co włoski mogą pojawić się po upływie około roku po zakończeniu terapii. Warto wówczas wykonać zabieg uzupełniający, który pozwoli na ostateczne usunięcie całego owłosienia. Zalecanym rozwiązaniem jest przeprowadzenie serii 4-6 zabiegów powtarzanych co ok. 4-10 tygodni. Rezultatem depilacji laserowej Vectus będzie skóra gładka i całkowicie pozbawiona owłosienia. Warto pamiętać, że najlepszy efekt da się uzyskać u osób z jasną karnacją oraz ciemnymi włosami. Wynika to z obecności większej ilości melaniny, która jest w stanie pochłonąć więcej energii lasera. W rezultacie włoski usuwane są łatwiej i można uzyskać efekt stuprocentowej depilacji, co nie jest osiągalne w przypadku likwidacji owłosienia rudego lub blond.

Zastosowanie depilacji laserowej

Samodzielne usuwanie owłosienia może być nie tylko mało efektywne, ale też bardzo uciążliwe. Dotyczy to zwłaszcza miejsc trudno dostępnych, jak chociażby okolic bikini. Na skórze pojawiają się krostki, będące konsekwencją wrastania włosków oraz stanu zapalnego mieszków włosowych. Depilacja laserowa bikini może skutecznie rozwiązać ten problem, ponieważ raz na zawsze usuwa cebulki włosowe. Do najczęściej depilowanych części ciała należą także pachy. Znajdujące się pod nimi włosy wyglądają bardzo nieestetycznie, a na dodatek utrudniają utrzymanie higieny osobistej. Depilacja laserowa pach jest zabiegiem, z którego chętnie korzystają osoby obu płci. Zabieg ten niweluje konieczność regularnego golenia tego obszaru, a tym samym pozwala na wyeliminowanie uciążliwych podrażnień. Sporym problemem estetycznym dla kobiet jest zarost pojawiający się na twarzy. Laserowa usuwanie wąsika to sposób na uwolnienie się od plastrów z woskiem i pincety, które negatywnie wpływają na delikatną skórę w okolicach ust i nie zapewniają skutecznego efektu depilacji.

foto2 2

Bezpieczeństwo i efekty zabiegu

Depilacja laserowa Vectus to bezpieczny zabieg, który nie wymaga stosowania znieczulenia. Po zakończeniu sesji może pojawić się zaczerwienienie i podrażnienie, a także zwiększona wrażliwość na temperaturę. Objawy te ustępują po 2-3 dniach. W międzyczasie zaleca się unikać stosowania kosmetyków na poddanym zabiegowi obszarze skóry. Depilowane miejsca należy też zabezpieczyć przed wysokimi temperaturami, rezygnując m.in. z gorącej kąpieli, wizyt w saunie czy przesiadywania w jacuzzi. Po zabiegu nie wolno się także opalać. Szczegółowe informacje na temat lasera Vectus znaleźć można na stronie https://anlaya.pl/pricelist/294-vectus. Klinika Anlaya oferuje kompleksowe usługi z zastosowaniem tej technologii.