Oczyszczanie twarzy przed pójściem spać to bardzo ważny zabieg gwarantujący zdrowy i młody wygląd skóry. Niedokładne zmycie kolorowych kosmetyków może spowodować pojawienie się niechcianego trądziku, a systematyczne zaniechanie tego obowiązku skutkuje postarzeniem się cery nawet o kilka lat.
Podkłady, pudry czy szminki, które pozostają na twarzy zbyt długo, zatykają pory powodując niedotlenienie skóry. Dzieje się tak z powodu zmieszania kosmetyków z kurzem, potem, a także z martwym złuszczonym naskórkiem. Każda kobieta powinna więc zadbać o naturalne oczyszczanie twarzy, aby poprawić koloryt skóry i zapobiec zmarszczkom. Oto kilka kroków pielęgnacji, które dzięki systematycznym stosowaniu i naturalnym składnikom, nadają się dla każdego typu cery.
- Zmycie kosmetyków – woda micelarna
Najpierw należy usunąć nałożony rano podkład i dokładnie oczyścić okolice oczu, szczególnie ważne jest precyzyjne zmycie tuszu do rzęs. Niezwykle skuteczna na tym etapie jest organiczna woda micelarna, która łączy w sobie właściwości mleczka do demakijażu oraz orzeźwiającego toniku. Ekologiczne produkty nie podrażniają skóry i pozostawiają ją nawilżoną, lecz nie tłustą. Powszechna zasada mówi, żeby użyć tyle wacików kosmetycznych, by ostatni był zupełnie czysty po zastosowaniu.
- Złuszczenie naskórka – peeling enzymatyczny
Ten etap pielęgnacji można stosować każdego dnia, jednak tylko w przypadku bardzo delikatnych peelingów. Jeżeli decydujemy się na intensywniejsze działania, to zalecane jest stosowanie substancji złuszczających tylko 2-3 razy w tygodniu. Peeling enzymatyczny polega na przeniknięciu drobinek złuszczających w głąb skóry bez konieczności tarcia naskórka. Pomoże to precyzyjnie usunąć martwy naskórek i odświeżyć wygląd naszej cery. Dobrze jest wybrać peeling z dodatkiem witaminy E, kolagenu, ekstraktów z ziół lub zielonej herbaty.
- Błyskawiczna regeneracja – maseczka kompresowana
Bawełniane włókna nasączone cennymi składnikami odżywczymi to doskonały sposób na szybką pielęgnację twarzy. Antybakteryjne, łagodzące i rozjaśniające składniki w maseczkach, to źródło efektywnego działania naturalnych substancji, takich jak wyciąg z żurawiny, cytryny czy róży damasceńskiej. Kompresowane maseczki powodują wzrost temperatury w miejscu stosowania, dzięki czemu lepiej wchłaniane są aktywne składniki regenerujące. Wystarczy 15 min, aby nasza cera była odżywiona i nawilżona.
- Nocne nawilżenie – naturalne serum
Bio-aktywne serum potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Właściwości odżywcze z ekstraktów roślinnych działają liftingująco oraz odbudowują uszkodzony naskórek, dzięki czemu następnego dnia rano budzimy się bez widocznych na twarzy oznak zmęczenia. Serum powinno mieć lekką konsystencje i zawierać minimum 90% roślinnych składników, a w szczególności liście aloesu, miód tymiankowy, olej z pestek malin czy kwiat lotosu. Nawilżona cera staje się odporna na działania promieni słonecznych, ponieważ organiczne substancje wzmacniają barierę lipidową, zapobiegając powstawaniu zmarszczek.