Każda kobieta pragnie mieć zdrową, czystą i promienną cerę. Aby osiągnąć taki efekt, stosujemy różne żele i kosmetyki, jednak nie zawsze jesteśmy zadowolone.

Dobrym pomysłem jest więc skorzystanie z jednego z popularnych zabiegów oczyszczających dostępnych w salonach kosmetycznych. Na czym one polegają? Oto krótki przegląd.

Oczyszczanie manualne

Pierwszy zabieg polega na ręcznym usunięciu przez kosmetyczkę zaskórników i wągrów na twarzy. Najpierw wykonuje się dokładny demakijaż, a później peeling, który złuszcza martwy naskórek. Następnie kosmetyczka nakłada preparat zmiękczający, którego działanie wzmacnia się za pomocą skierowania na twarz strumienia pary. Teraz pora na mechaniczne usuwanie niedoskonałości, a po skończonym zabiegu smaruje twarz krem przeciwzapalny i łagodzący. Taki sposób oczyszczania jest polecany dla każdej cery oprócz naczynkowej i kosztuje około 100-150 zł.

Mikrodermabrazja

Wyróżniamy wodną i diamentową. Pierwsza polega na złuszczaniu naskórka za pomocą specjalnych głowic ścierających przy jednoczesnym chłodzeniu skóry twarzy wodą – i jest przeznaczona dla każdego rodzaju cery. Druga natomiast wykorzystuje głowice diamentowe oraz próżnię, a poleca się ją jedynie w przypadku cery mocno zanieczyszczonej. Cena obu zabiegów to ok. 200 zł.

Peeling kawitacyjny

Pod tą nieco tajemniczą nazwą kryją się… ultradźwięki. Kosmetyczka po uprzednim nawilżeniu cery przesuwa po niej szpatułką emitującą ultradźwięki, co powoduje usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Ten zabieg kosztuje ok. 150 zł i jest polecany dla każdej cery.

Peeling chemiczny

Podczas tego zabiegu kosmetyczka używa jednego z kwasów: migdałowego, salicylowego, mlekowego, kojowego, fitowego, aby wywołać kontrolowane oparzenie skóry i spowodować złuszczenie zanieczyszczonej warstwy. Zabieg przeznaczony jest szczególnie dla osób z cerą tłustą lub trądzikową. Kosztuje ok. 100 zł.

Polecamy również: Jak często powinniśmy korzystać ze SPA i ile to kosztuje

Maska oczyszczająca

To popularny zabieg stosowany w salonach kosmetycznych. Podczas niego na twarz zakłada się najpierw maskę złuszczającą i odbudowującą, a następnie nawilżającą i wygładzającą. Ze względu na intensywność zabiegu cera może być podrażniona do 2-3 godzin po jego zakończeniu. Ceny zaczynają się od ok. 200 zł.

Oczyszczanie twarzy jest zabiegiem, który każda z nas wykonuje codziennie w zaciszu domu. Jednak jeśli mamy tłustą lub trądzikową cerę, warto od czasu do czasu wybrać się do salonu kosmetycznego na zabieg głębokiego oczyszczania. Sprawi on, że nasza cera stanie się gładka i promienna.

Źródło: Kasawdomu.pl