Kosmetyki to dosyć neutralny i uniwersalny pomysł na prezent. Uniwersalny – w kontekście różnych możliwości. Jeśli nie wiemy, co komu kupić, zawsze można poratować się kosmetycznym upominkiem.

Aby nieco zindywidualizować podarek, warto zdecydować się na powiew orientu, który zapewnią kosmetyki zainspirowane wielokulturowością krajów arabskich. Szczególnie kosmetyki naturalne, perfumy i aromaterapia sprawią, że osoba obdarowana poczuje się wyjątkowo.

Kiedy kupujemy perfumy?

Perfumy to znakomity pomysł na prezent. Jednak nie zawsze potrafimy trafić w gust osoby obdarowanej. Nie możemy przecież kupić podarunku tylko i wyłącznie wedle naszego gustu. Jeśli tak zrobimy, wówczas flakonik perfum lub inny suwenir zasili szeregi nieużywanych kosmetyków mających swoją specjalną półeczkę w każdej kobiecej łazience.

Warto mieć świadomość, iż perfumy to taka kropka nad „i” każdej stylizacji. Legendarna Coco Chanel powiedziała kiedyś: „Perfumy to niewidoczny, niezapomniany i jedyny w swoim rodzaju dodatek w sferze mody, który zapewnia przybycie kobiety i wciąż pobrzmiewa, gdy ona już odeszła”. Trudno się z tym nie zgodzić. Pamiętajmy, że tylko dobrej jakości zapachy pozwolą osiągnąć taki efekt.
Wyjątkowy zapach indywidualizuje się w kontakcie ze skórą. Orientalne pachnidła są niezwykle trwałe.

Najczęściej pochodzą z bliskiego wschodu lub dalekiej Azji. Z jakich względów nadają się idealnie na prezent? Po pierwsze potrafią dodać świeżości, dynamiczności, orzeźwienia, zmysłowości, elegancji lub subtelności. Pełen wachlarz możliwości. Po drugie – oryginalne kształty butelek jeszcze bardziej podkreślą oryginalność takiego konceptu na podarunek.

A może tak aromaterapia?

Powiew orientu zapewnią nie tylko perfumy orientalne, lecz także olejki służące do aromaterapii. Aromaterapia umożliwia leczenie zapachem. Ciekawostką jest, że tego typu praktyki stosowano już w starożytności. Pachnące kuracje bazują na olejkach eterycznych charakteryzujących się właściwościami rozgrzewającymi, przeciwzapalnymi i bakteriobójczymi.

Idealnym prezentem będą zatem zestawy do aromaterapii z drewnianymi oraz kamiennymi kominkami i naturalnymi olejkami eterycznymi. Oprócz takich zestawów można nabyć arabskie kadzidła, kadzielnice i typowe olejki do masażu.

Zajrzyj do perfumerii orientalnej Yasmeen

Perfumy i zestawy do aromaterapii rodem ze świata arabskiego i azjatyckiego obejrzymy na stronie perfumerii orientalnej Yasmeen ( https://sklep.yasmeen.pl/). Oprócz luksusowych i oryginalnych pachnideł, perfumeria oferuje także kosmetyki naturalne. Ich walorem jest przede wszystkim… naturalność.

Dzięki kosmetykom w orientalnej odsłonie przybliżamy bogatą kulturę Bliskiego Wschodu. Yasmeen skupia się przede wszystkim na markach pochodzących z Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej czy Bahrajnu. Wśród kosmetyków wyróżniają się egzotyczne balsamy, olejki, glinki, mydła, mleczka, toniki, maski pod oczy, płyny micelarne, peelingi, fluidy, a także zestawy produktów do pielęgnacji stóp, dłoni i włosów.