Przyczyny odchodzenia hybrydy

    -

    Stylizacja lakierami hybrydowymi to jedna z najczęściej wybieranych metod malowania paznokci. Przyczyn odchodzenia hybrydy jest tak wiele, że ciężko odpowiedzieć czasem nawet na szkoleniu. Każdy krok manicure nieprawidłowo niedokładnie bądź za mocno wykonany może przyczyniać się do odejścia, zapowietrzenia, odkruszenia, pękania hybrydy.

    Przejdziemy przez wszystkie kroki po kolei by pokazać, gdzie może być błąd.

    Czasem stwierdzenie „prawidłowo” może budzić wiele wątpliwości.

    1. Odsunięcie skórek- tu mam na myśli nie skórkę tylko błonkę, która znajduje się na płytce paznokcia, często zostaje niezauważona i hybryda będzie odchodziła od strony skórki. Pamiętaj, że moczenie paznokci dłużej niż 60s w płynie np. wodzie też może być przyczyną, używanie żeli do skórek, raczej nie, ale niedokładne zmycie tegoż produktu z płytki już na pewno!
    2. Zmatowienie płytki- to czynność, w której można zrobić mnóstwo błędów i przyczynić się do nietrzymania się hybrydy. Zmatowić należy nie za mocno i nie za słabo! Wiec jak jest prawidłowo- no właśnie jak? Ma się nie świecić! To moja złota rada! Czym i tu też zdania są podzielone blokiem, polerką, pilnikiem. Te wszystkie akcesoria będą dobre pod jednym warunkiem ziarnistość musi być nie za mocna i nie za słaba. Najtrudniej znaleźć dobry blok, który niestety jest wszędzie polecany. najczęściej bloki są za ostre. Polerka kojarzy nam się z polerowaniem i faktycznie często będą za gładkie. Pilnik ma różne gradacje 80, 100,180,240, polecam 240! Spokojnie do zmatowienia wystarczy. Jak długo matowić, ile warstw zebrać? podczas szkolenia bardzo długo to tłumaczę, trzeba zrozumieć każdy paznokieć indywidualnie- da się, musisz poznać całą budowę paznokcia nauczyć się po co i dlaczego matowimy płytkę wtedy się wyjaśnia, jak to zrobić prawidłowo.
    3. Przemycie cleanerem- tu nie wystarczy tak jak pisze w ulotce przemyć cleanerem.

    Cleanery też są różne. Pytanie po co przemyć? Jak ułożyć wacik na co zwrócić uwagę.

    Cleaner służy nam kolokwialnie mówiąc do osuszenia i wyczyszczenia paznokcia, i tu też musimy zrobić to prawidłowo jak jest prawidłowo… podobnie jak przy matowieniu musimy znać budowę by to zrozumieć, czy zawsze zrobimy źle jak tylko kładziemy na paznokieć i zmywamy? NIE czasem niechcący też jest prawidłowo i to wystarczy! a czasem musimy się na tym skupić i zrobić to porządnie!

    1. Zwiększenie przyczepności często jak się nam hybryda raz drugi nie trzyma i prosimy o rady dostajemy odpowiedz połóż primer, odkąd ja kładę jest wszystko ok. tutaj możemy pomóc i zaszkodzić jednoczenie. Primery mamy 2 rodzaje bezkwasowy i ten jest raczej bezpieczny jak kwasowy i z tym trzeba bardzo uważać naprawdę są wyjątkowe sytuacje, kiedy jest potrzeba go użyć, a jeśli już używamy to też nie jest tak że za każdym razem, to są bardzo indywidualne przypadki i tak należy je traktować! Inaczej zamiast zwiększyć wytrzymałość hybrydy zmniejszymy, a co gorsza ucierpi na tym nasza płytka.
    2. Ilość dyspersji- ponieważ piszę o przyczynach nietrzymania się hybrydy ominę pojęcie dyspersji uznajmy, że chodzi i lepiąca warstwę bazy po utwardzeniu. Czasem baza, jeśli zostawia taką dużą ilość może tak być, że hybryda nie będzie się na tej bazi prawidłowo trzymała.
    3. Aplikacja – aplikacja bazy czy hybrydy będzie miała ogromne znaczenie dla wytrzymałości manicure hybrydowego zalewanie skórki, niezabezpieczenie wolnego brzegu to takie nasuwające się od razu pojęcia, które są prawdzie i racjonalne.
    11przyczynodchodzeniahybrydy002

    Niestety nie tylko o to chodzi. Paznokieć ma swoją architekturę i musi być ona PRAWIDŁOWA a jaka ona jest? Tutaj też potrzebny jest obraz i wytłumaczenie tego od początku do końca, dlaczego po co itd. Na rynki mamy różne rodzaje baz, są takie które są budujące i nie. Te budujące cieszą się największą sympatią, by je położyć na paznokciu musimy mieć dużą wiedzę jak to zrobić. Jeśli jej nie mamy i np. malujemy 2 warstwy (producent tak zaleca) nie jest to dobre, nie dość, że może się podpowietrzać hybryda to jeszcze inne złe rzeczy będą się działy. Czy zawsze tak musi być NIE, nie zawsze, czasem możesz tak robić i na twojej płytce i w twoim wykonaniu będzie wszystko OK. Aplikacja samego koloru, czy topu możemy również kilka błędów popełnić, od zalania skórek, niezabezpieczenia wolnego brzegu po położenie za grubych warstw, które nam utrudnią utwardzenie.

    Za cienkie warstwy bazy budującej też nam odejdą!

    Co polecam? jeśli masz taki problem i czujesz, że to może o to chodzi zastosuj zwykła cienką bazę (nie budującą i pomaluj jak lakierem do paznokci)

    Ps. Najczęściej do zalania skórek dochodzi na samym końcu topem. Przezroczysty rzadki top niewidocznie wpływa pod skórki, w efekcie końcowym to właśnie top podowietrza liftuje nam manicure.

    1. Stan płytki paznokcia- przepiłowana płytka cienka zaczerwieniona obolała jest przeciwskazaniem do stylizacji hybrydowej na takiej płytce nie ma przyczepności wiec manicure nie będzie się trzymał!!!
    2. Produkt – mam na myśli bazę musi być dostosowany do płytki brzmi to irracjonalnie, bo żadna z nas nie widziałaby któraś stylistka, sąsiadka koleżanka używała kilku butelek bazy do każdej klientki innej. Mamy swoje ulubione produkty i one mają jakieś właściwości i naprawdę tak jest, że jak widzimy ze ta baza tylko u tej pani się nie trzyma to szukamy innego produktu i nie chodzi za bardzo o skład a o elastyczność, twardość. Czasem bardzo elastyczna płytka potrzebuje bardzo elastycznego produktu, innym razem taka płytka potrzebuje twardszego produktu, by znosiła mechaniczne uderzenia, musimy wziąć pod uwagę nawet fakt czym dana klientka się zajmuje! Twarda płytka nie będzie jej przeszkadzać miękki żel, ale za miękki żel też może się tak wyginać, że pod-powietrzy nam się w środku. (hybryda to też żel- miękki!)
    3. Dalsze użytkowanie- tutaj też nie jest tak że manicure hybrydowy nawet u najlepszej stylistki będzie się trzymał, jeśli o niego nie dbamy! Musimy używać rękawic do sprzątania zmywania i innych czynności, gdzie mamy długi kontakt z wodą, detergentami. Hybryda jest świetnym wynalazkiem, bo nie czekamy aż wyschnie, długo się trzyma, ale nie musimy sprawdzać jej wytrzymałości w extremalnych warunkach!

    Jeśli lubisz sobie podpiłować wolny brzeg po wykonaniu manicure to nie dziw się, że będzie odchodzić od wolnego brzegu! – nie oddawaj pilnika klientce… będzie to robić a ty będziesz się martwić, dlaczego znowu odprysło od wolnego brzegu.

    1. Prawidłowa polimeryzacja- wkładamy do lampy 30s i już …. No nie tutaj też może być przyczyna, jeśli wszystko robimy dobrze a wszystkim naszym klientkom hybryda (albo tylko ciemna) odchodzi i od środka jest mokra to polimeryzacja, czyli utwardzenie nie przebiegło prawidłowo- jaka może być przyczyna to bardzo rozbudowany temat, na oddzielny artykuł.
    2. Hormony, tłusta, płytka mit czy prawda? – czy to prawda i tak i nie. Tak płytka może być tłusta tak hormony mają bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o paznokcie. Ale z tłustą płytką możemy sobie poradzić wystarczą nasza wiedza i umiejętności, a hormony … czasem nic się nie da już zrobić pytanie, kiedy się poddamy?

    Podsumowując

    Każdemu może się zdarzyć, że hybryda odejdzie płatem, obskubie się.

    Przyczyn może być wiele ja dziele je na 3 kategorie: 

    1.klient – jak dba o manicure,

    2.stylistka jej wiedza i umiejętności

    1. płytka. Pisze to z dużą niepewnością, bo zawsze da się coś zrobić by zwiększyć przyczepność płytki, jeśli nie ma przeciwskazań, hybryda musi się trzymać, najczęściej jednak pierwsze nieumiejętne próby wykonania manicure prowadzi do przepiłowania płytki co skutkuje zmniejszoną adhezją (przyczepnością) i każdy następny zabieg pogłębia tylko problem.

    Jeśli wasza klientka ciągle nie dba o paznokcie i zdziera je, ciągle przychodzi na poprawki ze zdartą płytką, za każdym razem może być tylko gorzej. Czasem lepiej jest po prostu zaprzestać manicure dać płytce zrosnąć i za kilka miesięcy zrobić hybrydę na nowo.

    www.szkoleniapaznokcie.pl

    PaulinaPiersa, Edukator

    Udostępnij ten artykuł

    Ostatnie posty

    Ostatnie komentarze

    Nina NA Endometrioza