Blond króluje zawsze. Modne są wszystkie jego odcienie: od chłodnego platynowego, przez słoneczny i szampański, po ciepły miodowy. Mówi się, że mężczyźni wolą blondynki, ale w rzeczywistości to chyba przede wszystkim kobiety lubią się właśnie w tym kolorze. Badania przeprowadzone przez znaną markę L’Oreal mówią o tym, że prawie 40 % Polek farbuje włosy na odcienie od bardzo jasnego do ciemnego blondu. Dlaczego? Może po prostu marzymy o takim kolorze, który przykuje wzrok i sprawi, że nie tylko w oczach innych ale i w swoich  będziemy czuć się młodziej, bardziej kobieco i atrakcyjnie.

Jeśli chcemy uzyskać piękny blond za pomocą farb lub kremów koloryzujących , najbezpieczniej będzie wybrać jego ciepłe odcienie, które świetnie komponują się z karnacją zdecydowanej większości kobiet. Należy pamiętać, że jasne włosy są najcieńsze i delikatniejsze niż na przykład włosy brunetki, przez co dużo gorzej znoszą zabiegi chemiczne. W efekcie po częstym farbowaniu stają się słabsze, matowe i kruche. Na szczęście firmy kosmetyczne prześcigają się w tworzeniu coraz to nowocześniejszych produktów, które nie tylko zapewniają włosom piękny i trwały kolor, ale również odżywiają je i chronią przed działaniem silnie działających barwników. Np., farby z olejkami, które obok zmiany koloru działają także na jego stan, odżywiając go i natłuszczając. Jednak niezależnie od tego, jak dobrego produktu używamy, konieczne jest stosowanie produktów silnie regenerujących włosy koloryzowane. Warto wybrać kosmetyki do pielęgnacji konkretnego koloru. Skoncentrowane są one na problemach i wymaganiach dotyczących wybranego odcienia. Dla blondynek takie serie mają za zadanie natłuścić włos, nawilżyć go, dodać mu blaski i miękkości, bez dodatkowego obciążenia.

Co jest takiego w kolorze blond, że cieszy się taką popularnością? Blond odmładza. To bezpieczny kolor w każdym wieku. Nie oznacza to wcale, że w blondzie będziemy wyglądać nudno! To do odcienia zależy w jakim tonie przeważać będzie nasza uroda. Platynowy chłodny blond doda tajemniczości, to kolor odważny, chłodny i dzięki niemu będziemy wyglądać na nieco niedostępne, nietypowe i piękne zarazem. Ciepły słoneczny odcień jest najbardziej uniwersalny. To dzięki niemu możemy zatuszować zmarszczki i mniej młodzieńczy owal twarzy. Rozjaśni on naszą buzię, odejmie lat i nada sympatycznego, przyjaznego wyglądu. Natomiast ciemniejsze blondy zbliżą nas do naturalnego wyglądu. Są bezpieczną alternatywą, powrotem do lat dziecięcych. Można zdecydować się na pasemka czy ombre. Te metody koloryzacji nadadzą czuprynie wielowymiarowości, optycznie zwiększą objętość i dodatkowo opóźniają farbowanie odrostów.

Warto wspomnieć o właściwej pielęgnacji blond pasm. Gdy zaniedbamy jasne włosy, szybko stracą na atrakcyjności. Blondynki w każdym odcieniu muszą częściej nawilżać włosy, fundować im maski regenerujące i obchodzić się z nimi delikatnie. Tylko wtedy będą wyglądać pięknie i zjawiskowo. Szczególnie tyczy się to włosów silnie rozjaśnianych. Platynowy blond wymaga mocnego dekoloryzatora. Bez stosowania przy każdym myciu nawilżających i regenerujących olejków staną się suche i łamliwe.

wuwwQKuGCJpOgAAAABJRU5ErkJggg== Artykuł został przygotowany przez magazyn Fryzura na Dziś, portal o tematyce: fryzury , porady pielęgnacyjne i moda.