Transport towarów może odbywać się drogą lądową, morską lub lotniczą. Coraz więcej firm przewozowych decyduje się wykorzystać w swoich procesach logistycznych promy cargo. Jest to związane z ogromną oszczędnością czasu i pieniędzy, a także z czynnikami ekologicznymi. Dlatego też transport lotniczy nie zawsze jest opłacalnym rozwiązaniem — zwłaszcza jeśli wśród przewożonych towarów są kosmetyki lub produkty farmaceutyczne.

Korzyści przewozu kosmetyków promem

Przewóz wrażliwych materiałów, jakimi są kosmetyki lub leki, wiąże się z koniecznością jak najszybszego dostarczenia towarów do miejsca docelowego. Z tego powodu wielu przewoźników decyduje się na wybór drogi lotniczej, choć rozwiązanie to odznacza się licznymi wadami. Mowa tutaj przede wszystkim o wysokich kosztach takiego transportu i negatywnym wpływie na środowisko naturalne. Co więcej, transport promami cargo to także lepsza kontrola nad przewożonym towarem i wyższy poziom bezpieczeństwa.

Podczas transportu lotniczego znacznie trudniej jest też kontrolować temperaturę i wilgotność, które wpływają na jakość przewożonych kosmetyków. W przypadku promów cargo można podłączyć się do prądu i łatwiej kontrolować temperaturę, a także elastycznie dopasowywać trasę przewozu (w zależności od potrzeb firmy).

Samoloty potrzebują też więcej czasu na tankowanie, procedury celne oraz załadunek i rozładunek. W przypadku promów cargo wszelkie opóźnienia ograniczone są do minimum. Ponadto statki pozostawiają o kilkadziesiąt procent niższy ślad węglowy niż samoloty, co sprawia, że takie rozwiązanie jest znacznie bardziej ekologiczne.

Łatwiejsza procedura zakupu biletu

W przeciwieństwie do transportu lotniczego zakup biletu na promy cargo jest niezwykle prosty i intuicyjny. Daje to ogromne możliwości w zakresie planowania operacji logistycznych, a także przewożenia ładunków wrażliwych czy niebezpiecznych. Cena biletu zależy m. in. od długości trasy i typu pojazdu — wycenę poszczególnych tras można sprawdzić na stronie internetowej: PROMY24.COM. 

Co więcej, często w cenie biletu kierowca może liczyć na własną kabinę i posiłek. Poza tym w przypadku przepraw promami cargo, proces odprawy przebiega znacznie szybciej niż podczas odprawy lotniczej. Kierowca może się na nią stawić nawet godzinę przed planowanym rejsem, a w razie konieczności — szybko anulować przeprawę i wybrać inny rejs. Po weryfikacji tożsamości i dokumentów kierowca otrzymuje kartę pokładową i jest kierowany przez obsługę portu na prom.

Firma przewozowa nie marnuje również czasu na angażowanie dodatkowych osób w proces przeładunkowy. Kierowca, po dopłynięciu na miejsce, udaje się bezpośrednio do punktu docelowego. Do rozpoczęcia przeprawy potrzebuje jedynie ważnego paszportu i/lub dowodu osobistego, a także numery rezerwacji (np. w wiadomości SMS) i dokumentu CMR, który dotyczy przewożonych towarów. Oczywiście, w razie przewozu produktów medycznych lub materiałów niebezpiecznych konieczne jest posiadanie dodatkowej dokumentacji i pozwoleń.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://promy24.com/pl/kierunki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj