Masz już dosyć nudnych przyjęć w pomieszczeniu? Czujesz, że potrzebujesz odmiany, a w szczególności w tak ważny dzień jak Twoje urodziny? Wcale nie musisz iść za tłumem, tylko zorganizować swoje przyjęcie urodzinowe w plenerze…

Przecierasz szlaki i nie wiesz, jak się zabrać za realizację tego pomysłu? Pomożemy Ci! W dzisiejszym tekście przeczytasz o najważniejszych aspektach imprezy na świeżym powietrzu.

Wystrój

Organizując przyjęcie trzeba zadbać o odpowiedni wystrój. Jeżeli chcesz, aby impreza miała motyw przewodni, wiesz już czym się kierować, aby udekorować przestrzeń. Tak czy inaczej warto zadbać o ten aspekt, aby dodać uroczystego klimatu. Idealnie sprawdzą się balony, girlandy czy dekoracje ze światłem, które są ostatnio w modzie. Kolorowe lampki z pewnością będą prezentować się zjawiskowo.

Namiot eventowy

Jeżeli chcesz zabezpieczyć się przed nieplanowaną, złą pogodą, dobrym pomysłem jest wynajęcie namiotu imprezowego. W obecnych czasach taki sprzęt jest coraz tańszy, a daje wiele możliwości. W środku możesz zorganizować przestrzeń do tańczenia, kącik z przekąskami i rozstawić sprzęt grający. Wszystkie elementy będą w jednym miejscu, a zostaje jeszcze wokoło sfera do zagospodarowania. Namiot eventowy możesz rozstawić w wybranym miejscu – może być to nad jeziorem, z dala od cywilizacji, a nawet w miejscu z widokiem na morze. Na tak krótki czas nie potrzebujesz żadnych pozwoleń na rozstawienie namiotu. Pamiętaj, że musisz wziąć pod uwagę także wynajem krzeseł i stolików.

Jedzenie

Kolejnym ważnym aspektem jest oczywiście jedzenie. Sprawą oczywistą jest tort, a o reszcie decydujemy już sami. Pomyśl o tym czy chcesz zaserwować dania na gorąco czy tylko zimne przekąski. Doskonale sprawdzą się kanapki, szaszłyki, małe wrapy czy koreczki. Jeżeli chodzi o dania główne (jeżeli się na nie zdecydujesz), to należy zadbać o miejsce, gdzie można je podgrzać. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się wszelakie tarty czy zapiekanki. Absolutnie trafiona potrawą będą sałatki wszelakiej maści. Na stole nie może zabraknąć również trunków. Pomyśl, czy chcesz serwować kolorowe drinki czy też może zostawiasz gościom dowolność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprosić przyjaciół, aby każdy przyniósł coś od siebie. Wtedy masz pewność, że każdy będzie zadowolony.

Organizując imprezę w plenerze warto wykorzystać przestrzeń maksymalnie. Dobrym pomysłem jest rozpalenie ogniska czy zorganizowanie boiska do gry w piłkę. Leżaki i meble ogrodowe rozstawione na zewnątrz pomogą odpocząć od tańców i głośnej muzyki. Z pewnością taka forma przyjęcia będzie bardzo przyjemnie odebrana przez gości.

Źródło: Das Company – Namioty ekspresowe