Wbrew powszechnym opiniom, moda na usuwanie zbytecznego owłosienia z ciała to wcale nie kwestia kilku ostatnich dziesięcioleci. Już tysiące lat temu stosowano przeróżne metody wyrywania i golenia włosów, chociaż często dotyczyły one innych niż dziś rejonów.
Depilacja była stosowana przede wszystkim w ciepłym klimacie. Pozbywanie się włosów miało wówczas charakter nie tylko upiększający, ale również prozdrowotny – włosy są siedliskiem bakterii i drobnoustrojów, a także np. wszy. Dlatego w Egipcie kobiety i mężczyźni preferowali golić głowy na łyso i nosić peruki, a przyszłe panny młode w Libii czy Turcji goliły całe ciało – nie tylko strefy intymne, ale także np. brwi – by oddać cześć swojemu małżonkowi.
Golenie pach to początek wieku XX i moda na sukienki z krótkimi rękawami, golenie nóg to zasługa przypisywana Coco Chanel, propagatorki noszenia „małej czarnej” i zgrabnych i zadbanych, czyli ogolonych, nóg.
Depilacja dzisiaj
Wiele kobiet przechodzi taką samą drogę, jeżeli chodzi o pozbywanie się zbędnego owłosienia. Zaczynają od używania pianek i maszynek do golenia, które pozwalają w sposób prosty i bezbolesny usunąć owłosienie. Niestety, jest to sposób wyłącznie doraźny. Często golone włosy odrastają coraz mocniejsze, przez co trzeba golić je częściej, codziennie, aż w końcu nawet to nie wystarcza. Cebulki włosów pod pachami są umieszczone głęboko w skórze – maszynką można zgolić jedynie ich wystającą część. Kiedy włosy są mocne i intensywnie czarne, widać je przez skórę mimo golenia, co powoduje powstawanie mało estetycznego „cienia”.
Depilacja Gliwice redukuje ten problem. Po pierwsze, depilacja woskiem pozwala na pozbycie się nawet bardzo krótkich włosków, których często zwykła maszynka czy domowy depilator po prostu nie łapią. Wraz z kolejnymi zabiegami włosy stają się coraz słabsze, cieńsze i jaśniejsze – oznacza to, że nawet jeśli odrosną kilka milimetrów są całkowicie niewidoczne. Początkowo depilacja jest dość bolesna, ale ból szybko się zmniejsza – słabsze włosy to słabsze cebulki, które są prostsze do usunięcia.
Co więcej, depilacja sprawia, że depilowana skóra staje się aksamitnie miękka w dotyku. Przez pierwsze kilkanaście – kilkadziesiąt minut po zabiegu (szczególnie pierwszym) może być podrażniona, ale efekt ten szybko mija. Warto przy okazji wspomnieć o salonie Kosmetycznym Tutibeauty.pl, który mieści się w Gliwicach i oferuję taką usługę na najwyższym poziomie.
Idealna na wakacje
Depilacja to idealny wybór przed wakacjami. Dzięki niej, kobiety mogą cieszyć się gładkimi nogami, pachami i bikini przez długi czas, bez konieczności rozpoczynania każdego poranka od żmudnego golenia całego ciała. Pozwala to także na ograniczenie bagażu o piankę do golenia i zestaw maszynek.
Jednak żeby cieszyć się gładką skórą przez całe lato, warto o depilacji pomyśleć jak najwcześniej. Podczas jednego zabiegu depilacji woskiem nie usuniemy wszystkich włosów – część z nich będzie w uśpieniu i zacznie rosnąć dopiero kilka dni po usunięciu włosów. Poza tym, aby poddać się zabiegowi, klientka musi mieć co usuwać – oznacza to przynajmniej tygodniowe zapuszczanie włosów: im dłuższe, tym lepsze do depilacji. Ponadto, jeśli poczekamy nieco dłużej więcej włosów będzie akurat w czasie wzrostu. Najlepiej zadzwonić do salonu i umówić się od razu na kilka wizyt – kosmetyczka najlepiej doradzi, ile należy odczekać między kolejnymi depilacjami.
Wiele kobiet kojarzy depilację woskiem z ogromnym bólem, ale niepotrzebnie. Po pierwsze, taki zabieg nie jest wcale taki straszny, poza tym skóra szybko przyzwyczaja się do takiego jej traktowania – podobnie było z pierwszą regulacją brwi, która z pewnością nie należała do przyjemnych, a dziś jest całkiem znośna.