Zabawkowe pistolety – tak, czy nie? Od kiedy kupować tego typu zabawki?

    -

    Zabawki militarne wzbudzają sporo kontrowersji. Dla niektórych rodziców znajdują się one na liście zakazanych artykułów dla dzieci. Warto jednak wziąć pod uwagę, że bardzo często są one wyjątkowo pożądane przez najmłodszych.

    Nie od dziś wiadomo, że szkraby uwielbiają wcielać się w różne role. Zabawkowy pistolet może więc pobudzić wyobraźnie i zachęcić do aktywności. Zastanawiasz się, czy jego zakup do rozsądny wybór? Obawiasz się, że szkrab wyrządzi krzywdę sobie lub koledze? Zapoznaj się z dalszą częścią publikacji, a z pewnością podejmiesz świadomą decyzję.

    Oswajanie dziecka z bronią

    Faktem jest, że zabawkowy pistolet wspomaga oswojenie szkraba z bronią. Dzięki niemu maluch może wcielić się w skórę superbohatera, policjanta czy żołnierza. Nie ma w tym nic złego! Ważne jest jednak to, aby rodzic kontrolował poczynania swojego dziecka. Jeśli kilkulatek ma w sobie ogromne pokłady agresji, to zabawka militarna nie jest dla niego. Najprawdopodobniej wyzwoli w nim niepohamowaną chęć zaatakowania otoczenia, a niewinna zabawa może okazać się tragiczna w skutkach. Takie zachowanie często jest konsekwencją oglądania brutalnych filmów lub grania w produkcje nieprzystosowane do wieku.

    Prawdą jest jednak to, że w większości przypadków zabawkowa broń nie stanowi zagrożenia dla dziecięcej psychiki. Grupa przyjaciół może wspólnie zmierzyć się z wyimaginowanym wrogiem. Uczy to współpracy, a także szlachetnego postępowania (obrony innych przez niebezpieczeństwem). Pistoletem można bawić się również w pojedynkę np. podczas nauki strzelania do celu.

    Zabawka militarna dopasowana do wieku

    Zabawkowe pistolety występują w tak wielu wariantach, że znalezienie odpowiedniego produktu nie stanowi żadnego wyzwania. Podstawą jest to, aby produkt był dopasowany do wieku dziecka. Wiele zależy od zręczności malucha – każdy szkrab rozwija się we własnym tempie. Na początku dobrze postawić na model prosty w obsłudze, który posiada miękką amunicję. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydaje się być broń na pianki, gdyż minimalizuje ona ryzyko nieumyślnego zrobienia sobie krzywdy. Dopiero po czasie warto sięgnąć po pistolet na przyssawki, strzałki czy kulki.

    Pod adresem https://zabawkaiwyprawka.pl/zabawki/pistolety-dla-dzieci można znaleźć wysokojakościowe pistolety zabawkowe, które spełniają szereg restrykcyjnych norm i standardów. Modele wykonane z certyfikowanych materiałów nie stanowią zagrożenia dla najmłodszych. Oczywiście nie oznacza to tego, że zabawa nie wymaga nadzoru rodzicielskiego.

    Wojskowe zabawki aktywizujące

    Ciekawym jest, że zabawki wojskowe mogą rozbudzić w dziecku miłość do sportu. Są one zaliczane do produktów aktywizujących, które nie tylko stanowią źródło ogromnej frajdy, ale także wspomagają rozwój koordynacji ruchowej (ręka-oko). Ponadto, uczą one skupienia na konkretnej czynności, co ma szczególne znaczenie dla smyków mających problemy z samodyscypliną. Zabawkowy pistolet może zostać wykorzystany także do nauki współzawodnictwa. Największe znaczenie ma to, aby malec przyswoił podstawowe zasady korzystania z tego typu „sprzętu”. Poniżej zamieszczono kilka przydatnych wskazówek.

    1. Celem może być wyłącznie specjalna tarcza lub element wyznaczony przez osobę dorosłą. Nigdy nie należy oddawać strzału w kierunku człowieka lub zwierzęcia.
    2. Podczas zabawy należy zachować skupienie. Moment strzału musi zostać poprzedzony wyciszeniem się, tak aby osiągnąć możliwie najwyższa precyzję.
    3. Zabawa z bronią nie może odbywać się w negatywnej atmosferze. Dzieci nie mogą być wrogo do siebie nastawione, ponieważ wzbudza to agresję, która przenosi się na inne obszary życia.
    4. Korzystanie z zabawek militarnych wymaga nadzoru osoby dorosłej, która w odpowiednim momencie może przerwać niewłaściwe zachowanie.
    5. Zabawki wojskowe nie są odpowiednie dla bardzo małych dzieci, które nie potrafią jeszcze przyswoić powyższych zasad. Optymalny wiek to 5-6 lat w górę.

    Udostępnij ten artykuł

    Ostatnie posty

    Ostatnie komentarze

    Nina NA Endometrioza