Kolor czerwony to żywioł: ogień, pewność siebie, dynamizm, siła i bezkompromisowość. W letnich miesiącach oraz wczesną jesienią z chęcią eksperymentujemy z barwami. Czerwień jest trudnym kolorem do noszenia, dlatego decydując się na ubrania w tym kolorze, warto podejść do tego z głową!

Czerwony potrafi wyglądać stylowo, ale łatwo także z nim przesadzić. Ten kolor sprawia, że wyróżniamy się z tłumu – wręcz rzucamy się w oczy. Nawet osobom, które na co dzień nie lubią opuszczać swojej strefy komfortu, da on poczuć się pewnie i silnie. Nie każda kobieta będzie jednak chciała przykuwać uwagę czerwonym strojem. Jak zatem nosić czerwień?

Ognista sukienka

Klasyczna mała czarna to nie jedyny typ sukienki, który powinna posiadać w swojej szafie każda kobieta. Sukienka czerwona jest kolejnym klasycznym must-have, lecz charakteryzuje się dużo większą żywiołowością. Czerwień podkreśla kobiecość i pewność siebie. Bogactwo palety barw sprawia, że każdy może znaleźć swój ulubiony odcień tego koloru – od żywego ognia po ten ciemniejszy, chłodniejszy. Dla stonowania stylizacji można dobrać dodatki w czerni czy odcieniach szarości. Jeśli zależy nam na wyróżnieniu się, to warto wybrać odcienie złota, nude czy denim.

Dodatki

Czerwień króluje również wśród dodatków. Wybór jest niezwykle bogaty! Pierwszym z takich elementów są buty. Bez względu na to, czy jest się zwolenniczką szpilek, balerin lub sportowych butów, czerwień doda charakteru! Kolejnym pomysłem jest torebka. Można ją dobrać odpowiednio do okazji. Czerwień doskonale współgra z kopertówką, ale może też okazać się ciekawym połączeniem z torbą typu shopper.

Czerwień na co dzień

Chcąc ubrać się w ten żywiołowy kolor na co dzień, trzeba pamiętać, aby był nieco stonowany. Intensywną czerwień warto zamienić na jej chłodniejszą odmianę. Doskonałym wyborem jest koszula w kratkę, która sama w sobie potrafi przytłumić intensywność tej barwy. Innym rozwiązaniem jest czerwony top lub t-shirt w połączeniu z czarnym żakietem bądź kurtką skórzaną.

Czerwień potrafi być trudna, ale bardzo łatwo jest z nią eksperymentować. Pomysłów jest naprawdę wiele, a ograniczyć je może jedynie wyobraźnia. Ciekawe projekty z udziałem tej najcieplejszej z palety barw można znaleźć w sklepie Showroom.