Podobają Ci się wyroby ze sznurka? Nic prostszego jak nauczyć się je wyplatać. Nie jest to zbyt skomplikowane, bez kłopotu można nauczyć się podstawowych węzłów ze sznurka śledząc blogi i vblogi na YT. 

Cierpliwość i predyspozycje

Jak do każdego hobby również do makramy potrzeba predyspozycji. aby wyplatać makramę potrzebna jest dokładność i cierpliwość oraz zręczność dłoni. Węzły ze sznurka to świetne ćwiczenie palców ale i umysłu, koncentracji, to także rozwój kreatywności, ćwiczenie abstrakcyjnego myślenia. Jeśli lubimy prace manualne i sprawia nam przyjemność praca precyzyjna to makrama będzie trafionym kierunkiem. Nawet gdy uznamy że nie jest to hobby dla ans to warto spróbować, może jak raz okazać się że sznurek bawełniany 2 mm nas wciągnie i nie będziemy chcieli przestać zaplatać, wiązać. 

Samodzielna nauka

Korzystając z poradników internetowych dowiemy się zarówno to jaki sznurek bawełniany 2mm kupić najlepiej, który kolor sznurka jest najmodniejszy, ile metrów potrzeba na wykonanie breloczka, jak i to w jaki sposób najwygodnie wiazać węzły. Liczne blogi udostępniają naukę wiązania węzłów krok po kroku. Dosłownie pokazywane są na zdjęciach kolejne kroki zaplatania wraz z omówieniem. Dzięki dokładnym instrukcjom zdobędziemy wiedzę nie tylko teoretyczną ale i praktyczną. Poza podstawowymi węzłami i technikami zaplatania w sieci znajdziemy również tutoriale na proste projekty np. kwietników, czy chwostów. Wykonując pierwsze prace według wzoru można ocenić na ile dobrze makramę opanowaliśmy i czy jest to zajęcie, jakie chcemy zgłębiać w przyszłości dążąc do bardziej zaawansowanych projektów i własnych realizacji.

Sznurkowe wariacje

Nie do razu Rzym zbudowano, dlatego też nie można się zbyt szybko zniechęcić do makramy, warto próbować różnych węzłów i sznurków. nie każdy sznurek bawełniany 2mm nadaje się do splotu makramy, zatem jeśli nie wychodzi nam splot za pierwszym razem dobrze jest spróbować ten sam węzeł i technikę zmieniając surowiec. Ponadto zanim zaczną nam udawać się estetyczne sploty trzeba poćwiczyć ruchy i sploty. Zaletą makramy jest fakt, iż węzły można rozplatać cofajac sie do miejsca, gdzie popełniliśmy błąd w zaplataniu. wiązać można sznurek wielokrotnie, aż do uzyskania należytego efektu. 

Mniejsze i większe projekty

Przeglądając inspiracje z Internetu można się zmotywować do zaplatania węzłów, gdyż końcowe wyroby są nie tylko różnorodne ale i ciekawe, oryginalne. Jak szybko się okaże możemy wypleść i koszyk i serwetkę, ale i kwietnik, breloczek, czy zakładkę do książki a nawet maskotki dla dzieci. Nad niektórymi wzorami wystarczy popracować godzinę, nad innymi nawet i kilka tygodni. Co więcej własne kreatywność nie zna granic, wzory można dowolnie modyfikować zmieniając nie tylko sznurek bawełniany, ale i jego kolor. węzły mogą być luźniejsze i ciaśniejsze wedle uznania, wielkość pracy końcowej również można zmieniać proporcjonalnie wykonując węzłów mniej lub wręcz przeciwnie – więcej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj