Na ostatnim spotkani z koleżankami stwierdziłyśmy, że my kobiety w większości nie mamy swojego hobby. Nasi mężowie, narzeczeni czy nawet kochankowie – wszyscy oni mają jakieś hobby, jakieś zainteresowania:

  • jeżdżą na rowerze,
  • grają w piłkę,
  • składają i rozkładają samochód w garażu,
  • łowią ryby.

A w naszym gronie czy wśród naszych koleżanek, matek, ciotek, kuzynek jakoś mało widujemy osoby szczerze i bezgranicznie oddane jakimś twórczym zajęciom, pasjom czy hobby.

Czy kobiety mają hobby?

„Przecież chodzę na fitness” – powiedziała jedna z grupy. Ale czy jest to jej hobby czy tylko pragnienie płaskiego brzucha i jędrnych pośladków?

„Codziennie chodzę na spacery” – stwierdziła kolejna z kobiet. Czy zatem spacer można potraktować jako hobby?

Jeżeli spacerowanie wokół bloku z wózkiem, aby Twoja pociecha zasnęła można nazwać przyjemnością lub tym bardziej Twoim hobby?

Powinnaś zacząć od odpowiedzenia sobie na pytanie: Czym jest hobby?

Hobby czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Czy zatem padnięcie na kanapę przed telewizorem po zrobieniu, śniadania, obiadu, kolacji. Zrobieniu prania, uśpieniu dziecka, odkurzenia dywanu można nazwać hobby?

Hobby może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie. Ciekawa jestem czy w tym wypadku instrukcja pralki, ulotka dołączona do leków czy „przestudiowanie” przepisu na ciasto będzie Twoim hobby?

Hobby to doskonalenie swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie. Codziennie odkurzasz mieszkanie, ale czy zaobserwowałaś, że teraz robisz to znacznie szybciej niż kiedyś? Może nawet umiałabyś zrobić to z zamkniętymi oczami! Pewnie teraz zastanawiasz się czy jest to Twoim hobby…

Hobby to rzeczy, która daje Ci nieograniczoną przyjemność. Uśmiech dziecka podczas gdy je kąpiesz, pocieszne merdanie ogonkiem Twojego psa gdy wyprowadzasz go na spacer, magiczne słowa „pyszny obiad kochanie” po tym jak 3 godziny spędziłaś w kuchni, a wcześniej 2 na zakupach i w kolejce w sklepie po świeże mięso. Czy te rzeczy nie dają Ci nieograniczonej przyjemności i radości? Czy zatem jest to Twoje hobby?

Czy masz swoje hobby? Na to pytanie chyba musisz odpowiedzieć sobie sama… A moim hobby jest zbieranie butów!